Nový mód v Red Dead Online, dva tajemné projekty tvůrců Life is Strange, Gamestop v masivní ztrátě a jiné zprávy

Dnes píšeme o: V Red Dead Online nový mód, Dva tajemné projekty od DONTNOD Entertainment, A Plague Tale: Innocence vyjde včas, Civilization VI umožní přenos uložených pozic mezi platformami, úspěch This War of Mine nebo Gamestop odnáší změny na videoherním trhu.

V Red Dead Online nový mód

Studio Rockstar Games přidalo do Red Dead Online nový režim Showdown Mode. Jmenuje se Up In Smoke a úkolem hráče je zničit nepřátelský tábor za každou cenu pomocí speciálních balíčků s výbušninami. Vítězem se stane tým, jenž jako první zničí tábor svého nepřítele.

[reklama]

To není vše. Bonusem pro tento týden je třicetiprocentní XP bonus ze všech Ability Cards, což se může hodit, pokud se snažíte donést výbušný balíček za nepřátelské linie. Krom toho v obchodech naleznete čtyři nové kusy oblečení, konkrétně Manteca Hat, Darned Stockings, Benbow Jacket a Winter Shotgun Coat.

Jde o malou aktualizaci, která zkrátí čekání na velké jarní rozšíření s novým příběhem a dalšími misemi. Více si o plánovaných novinkách přečtěte zde.

Dva tajemné projekty od DONTNOD Entertainment

[reklama]

Studio známé hrami Life is Strange, Remember Me a Vampyr připravuje kromě oznámených epizodických titulů Life is Strange 2 a Twin Mirror další dva neohlášené projekty. Francouzská firma si to může dovolit díky výbornému předešlému fiskálnímu roku, kdy dosáhla tržeb ve výši 14,3 milionu eur oproti 9,7 milionu eur v roce 2017. Na výsledek měly významný vliv premiéry Vampyr a druhé sezóny Life is Strange.

A Plague Tale: Innocence vyjde včas

Akční adventura A Plague Tale: Innocence byla dokončena. Asobo Studio je připravené hru vydat 14. května 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Teď budou vývojáři trávit čas nad opravným patchem.

A Plague Tale: Innocence nabízí příběh sirotků přežívajících ve světě zasaženém morem. O život vám budou usilovat krysy i Inkvizice, jež hledá obětního beránka toho všeho. Hlavními hrdiny je mladá Amicie a její ještě mladší bratr Hugo. Oba jsou na strastiplné cestě nejtemnějším obdobím historie. Pronásledováni vojáky Inkvizice a obklopeni nezadržitelnými záplavami krys se Amicia a Hugo vzájemně poznávají a začínají si důvěřovat. V boji o holý život proti nespočetným nástrahám se budou snažit nalézt v tomto brutálním a nelítostném světě smysl. To vše se odehrává ve francouzském království roku 1349.

A Plague Tale: Innocence má mít české titulky. Tvůrci potvrdili lokalizaci PC a PS4 verze, ale možná budou české texty přítomny i na Xboxu One.

Civilization VI umožní přenos uložených pozic mezi platformami

Strategie Civilization VI se naučila přenos uložených pozic mezi platformami. Radost mají majitelé Nintendo Switch a PC verze, kteří mohou bez rozdílu na platformu pokračovat v hraní rozehrané kampaně na obou zařízeních. Jediné, co pro to musíte udělat, je vytvořit si účet u 2K a připojit se ke hře.

Další zprávy v krátké formě

  • Indie hra This War of Mine, která přiblížila válku z pohledu civilistů, na všech platformách prodala více než 4,5 milionu kusů (dohromady). Poprvé se o titulu mluvilo před pěti lety. Od té doby je dostupný na počítačích, konzolích i mobilech.
  • Předplatitelé služby Nintendo Switch Online dostanou v dubnu tři hry: Punch-Out!!! Featuring Mr. Dream, Super Mario Bros.: The Lost Levels a Star Soldier.
  • Americký videoherní řetězec Gamestop je za poslední fiskální rok v masivní ztrátě. Společnost musela oznámit čistou ztrátu ve výši 673 milionů dolarů. Mohou za to v podstatě všechny oblasti. Hry, ani hardware nejdou tak dobře na odbyt, a dokonce i prodeje bazarových her zaznamenaly oproti předešlému roku pokles o 13,2 procenta. Gamestop je ziskový v jediné oblast, tou je různé herní příslušenství, včetně ovladačů.
  • V Mortal Kombat 11 bude hratelným bojovníkem Cetrion. Tahle silná a nebezpečná bohy hraje klíčovou roli v příběhovém režimu. Tady najdete krátkou ukázku.
  • Borderlands 3 má mít lokální split-screen multiplayer pro dva hráče, online multiplayer pro dva až čtyři hráče a cross-play na různých platformách, píše se na Microsoft Store – hrát napříč platformami bude pravděpodobně možné jen mezi PC a Xboxem One. Podrobnosti budou teprve odhaleny.
  • Java verze Minecraftu je hodně úspěšná. Prodat se mělo jit 30 milionů kopií, hlásí hrdě studio Mojang. Celkem má Minecraft na všech platformách více než 155 milionů.
, , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře