Hry roku 2019: Jaké hry vyjdou od ledna do března?

Pospěšte si s dohráním her, které vyšly v loňském roce. Pomalu se k nám blíží další smršť zajímavých titulů. Leden přinese starou dobrou bojovku New Super Mario Bros z Wii U na Nintendo Switch, dočkáme se letecké akce Ace Combat 7: Skies Unknown, očekávaného remaku hororového Resident Evil 2 nebo českého Feudal Alloy. To únor je pořádně našlapanej a já osobně nebudu vědět, co hrát dřív. Je tu totiž Crackdown 3, Far Cry: New Dawn, Metro Exodus, Anthem nebo DiRT Rally 2.0. V březnu zase Total War: Three Kingdoms, Devil May Cry 5, The Division 2 nebo Sekiro: Shadows Die Twice.

Abyste věděli, jaké hry kdy vychází a co nabídnou, připravili jsme pro vás přehledný souhrn. První část o hrách od ledna do března 2019. Brzy budeme pokračovat druhým dílem.

Leden 2019

New Super Mario Bros U Deluxe

[reklama]

11. ledna – Nintendo Switch

Na Nintendo Switch z Wii U přichází další hra. Po Mario Kart 8 Deluxe, Bayonettě nebo Captain Toad Treasure Tracker přichází řada na klasické dobrodružství ze světa známého hrdiny a jeho přátel – New Super Mario Bros. U Deluxe přináší Maria, Luigiho a Toada. S nimi vyrazíte na dobrodružství určené pro celou rodinu v singleplayeru nebo v multiplayeru s cílem zachránit Houbové království. Deluxe obsahuje New Super Mario Bros. U a těžší a rychlejší New Super Luigi U.

[reklama]

Feudal Alloy –  s českými titulky

17. ledna – PC a Switch, PS4 a Xbox One verze o něco později

Znojemské nezávislé studio Attu Games po puzzle plošinovce Toby: The Secret Mine přináší akční dobrodružství Feudal Alloy, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Postará se o to nevšední hlavní hrdina v podobě robota poháněného rybou a ručně kreslené středověké prostředí. Ve své podstatě jde o RPG metroidvanii se spoustou lootu, tajných místností, různorodých nepřátel a bossů. Attu je původně obyčejným robotím farmářem, jenž žije prostým, poklidným životem v malé chalupě uprostřed slunečnicových polích. Vše se změnilo jednoho dne, kdy na jeho vesnici zaútočila skupina banditů a ukradla zásoby oleje a zapálila jeho domov. Naštěstí Attu se chopil starého meče a utekl do lesů, aby se jednoho dne mohl pomstít. Teď hledá cestu domů. Pomůžete mu?

Ace Combat 7: Skies Unknown

18. ledna – PS4, Xbox One, PC verze 1. února

Nový díl z arkádové letecké akce Ace Combat. Sedmička s podtitulem Skies Unknown se drží stylu předchozích her série a k dynamickým leteckým soubojům se spoustou explozí přidává dynamické počasí zajišťující nenadálé změny během letu. Překvapí silný déšť, mlha nebo nebezpečné blesky, které mohou vyřadit elektroniku ve vaší stíhačce, respektive vaše uživatelské prostředí. Důležitou roli bude hrát příběh, stanete se vyvrhelem letky, která je složena z různých kriminálníků odvádějící černou práci pro své nadřízené. V multiplayeru narazíte zase na standardní týmové boje a nechybí ani Battle Royale.

Life is Strange 2 – Episode 2: Rules

24. ledna – PC, PlayStation 4, Xbox One

Epizodická adventura Life is Strange 2 pokračuje druhým dílem nazvaným Rules (Pravidla). Naše mladá dvojice, bratři Sean a Daniel, utekli ze Seattlu a jsou na cestě do Mexika. Při cestě se ale musí vypořádat s různými problémy. V epizodě Rules musí mladší Daniel dodržovat pravidla a neodhalovat své schopnosti před veřejností. Povede se mu dodržet slib, když potkají Chrise Eriksena, chlapce věřícího, že má také nadpřirozené schopnosti jako náš Daniel?

Resident Evil 2 Remake

25. ledna – PC, PlayStation 4, Xbox One

Na moderní platformy se vrací oblíbený survival horor od Capcomu, který nás poprvé strašil v roce 1998. Resident Evil 2 Remake je kompletní přepracování původní verze hry a přináší hlubší a intenzivnější herní zážitek, včetně klasické akce, napjatého prozkoumávání okolního světa, řešení puzzlů a více. Připojíte se k nezkušenému policistovi jménem Leon Kennedy a vysokoškolské studentce Claire Redfieldové, které k sobě váže pouto katastrofálních událostí v Raccoon City, které proměnily místní populaci ve smrtící zombies. Jak Leon, tak Claire mají ve hře své vlastní oddělené hratelné kampaně, které hráčům dovolí vidět příběh z odlišné perspektivy.

Půlhodinové demo již vyšlo. Více čtěte zde.

Kingdom Hearts III

29. ledna – PS4, Xbox One

Pohádková hra pro všechny věkové kategorie. Dobrodružné RPG Kingdom Hearts III (bohužel bez české lokalizace) vypráví příběh o síle přátelství, zatímco se Sora a jeho přátelé vydávají na cestu plnou nebezpečí. Děj hry je zasazen do rozlehlých světů společností Disney a Pixar. Mladý chlapec Sora je nic netušícím dědicem nezměrné moci. Po jeho boku uvidíme Kačera Donalda a Goofyho, kteří se společně postaví ďábelské síle známé jako Heartless.

V lednu ještě vychází:

 • Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey – 11. ledna na 3DS
 • Tales of Vesperia: Definitive Edition – 11. ledna na PC, PS4, Xbox One a Switch
 • The Walking Dead: The Final Season – 15. ledna na PC, PS4, Xbox One a Switch
 • Onimusha: Warlords – 15. ledna na PC, PS4, Xbox One a Switch
 • YIIK: A Postmodern RPG – 18. ledna na PC, PS4 a Switch
 • Guacamelee! 2 – 18. ledna pro Xbox One
 • Travis Strikes Again: No More Heroes – 18. ledna na Switch
 • At the Gates – 23. ledna na PC
 • Battlefleet Gothic: Armada 2 – 24. ledna na PC

Únor 2019

Trials Rising

12. února – PC, PS4, Xbox One, Switch

Máte pevné nervy a dostatek odhodlání zdolat na motorce nevyzpytatelné překážky? Potom můžete v únoru usednout do Trials Rising a vyvést svou motorku na Eiffelovu věž, Velkou čínskou zeď, do New Yorku a na další známá místa z celého světa. V pokračování série Trials na vás čekají nové výzvy, možnost vytvářet a sdílet jedinečné úrovně skrz aplikaci Track Central (k dispozici více než 10 tisíc položek) a soupeření se svými přáteli.

Crackdown 3

15. února – Xbox One, PC (Windows 10)

V únoru se konečně dočkáme dlouho slibované Xbox One (a Windows 10) exkluzivity Crackdown 3. Po problémech ve vývoji je konečně tahle městská akce připravena, abyste v ní zastavili zločin jako agent spravedlnosti se superschopnostmi. Crackdown 3 se odehrává ve zdivočelé a nelítostné říši zločinců. Do tohoto otevřeného světa přinesete drsnou dávku spravedlnosti, prozkoumáte futuristické město ze všech stran, proženete se ulicemi v dynamicky proměnlivém vozidle a využijete své schopnosti k destrukci, jež je vaší nejlepší zbraní. Díky vylepšeným schopnostem dokáže váš superagent skákat přes mrakodrapy, vrhat kamiony na nepřítele a bojovat jako skutečný šéf. Až vás omrzí singleplayer, můžete si skočit do multiplayerové demoliční zóny, abyste zbourali nepřátelskou pevnost, kde proti sobě může stát až 10 hráčů.

Far Cry: New Dawn –  s českými titulky

15. února – PC, PS4, Xbox One

Netradiční pokračování Far Cry 5. V New Dawn zažijeme fiktivní Hope Country v americké Montaně v post-apokalyptickém stavu po jaderné válce, která před 17 lety změnila zemi k nepoznání. Dominantní barvou se stala růžová, po světě pobíhají zmutovaná zvířata všeho druhu a přeživší jsou rozděleny do kmenů, které bojují každý den o přežití. Vy se v tomhle světě stanete bojovníkem za spravedlnost, aby gang Highwayman, vedený dvojčaty Mickey a Lou, nebral potřebné zásoby bezbranným.

Metro Exodus – s českými titulky

15. února – PC, PS4, Xbox One

Arťomovo putování neskončilo. Opět se vracíme do post-apokalyptické Moskvy, tentokrát však vystoupíme z temných zřícenin moskevského metra a poprvé se podíváme do divoké ruské přírody. Ta je tvořena obrovskými nelineárními úrovněmi. Budeme prozkoumávat krajinu a pokračovat v příběhu inspirovaném knihami spisovatele Dmitryje Glukhovského. Postupně zažijeme jaro, léto, podzim a krutou nukleární zimu.

Metro Exodus se odehrává v roce 2036, čtvrt století poté, co jaderná válka zdevastovala zemi. čeká nás boj se všelijakými zmutovanými zvířaty, nadpřirozenými hrůzami i lidmi. Po ruském území budeme cestovat speciální vlakem, v něm vždy nalezneme útočiště.

Jump Force

15. února – PC, PS4, Xbox One

Milovníci mangy budou mít žně předčasně. V Jump Force se nejslavnější hrdinové mangy ocitají na zcela novém bojišti: v našem světě. Na Jump Force závisí osud celého lidstva a musí spojit síly, aby čelila té nejnebezpečnější hrozbě. Vytvoříte si vlastního bojovníka a naskočíte s ním do originálního příběhového režimu. V něm budete bojovat po boku nejmocnějších hrdinů mangy z Dragon Ball Z, One Piece, Naruto, Bleach, Hunter x Hunter, Yu-Gi-Oh!, Yu Yu Hakusho, Saint Seiya a mnoha dalších. Nebo si to zamíříte do online lobby, kde můžete vyzvat ostatní hráče a objevovat spoustu režimů a aktivit.

Anthem

22. února – PC, PS4, Xbox One

BioWare, studio podepsané pod Mass Effectem nebo Dragon Age, připravuje online kooperativní akční RPG Anthem, které po vzoru Destiny nabídne hráčům boje proti umělé inteligenci. Převtělíte se do námezdních žoldáků, kteří podnikají nebezpečná dobrodružství za zeď, aby prozkoumali různorodý svět a chránili poslední zbytky lidstva. Každý žoldák disponuje speciálním oblekem zvaným Javelin, jenž jim propůjčí speciální schopnosti. Ty jsou závislé na obleku, který si vyberete. Krom co-opu přináší Anthem i plnohodnotný příběh pro jednoho hráče.

Demo Anthem bude pro všechny dostupné na PC, PS4 a Xboxu One od 1. února do 3. února.

DiRT Rally 2.0

26. února – PC, PS4, Xbox One

Ikonické rallye tratě napříč celým světem, nejvýkonnější off-road vozidla, která byla kdy vyrobena, a vědomí, že i nejmenší chyba vás může připravit o dobré umístění. Tak ve zkratce popisují Codemasters svou hru DiRT Rally 2.0, nástupce DiRT Rally z roku 2015. Dvojka je tentokrát kompletní a plnohodnotná hra s novým autentickým modelem řízení, volbou pneumatik, degradací povrchů a prostředím zahrnujícím Nový Zéland, Argentinu, Španělsko, Polsko, Austrálii a USA. Těmito tratěmi vás provede navigátor a vaše instinkty. Závodit budete na osmičce oficiálních okruhů šampionátů FIA World Rallycross s kompletní licencí Supercars.

Anno 1800

26. února – PC

Veďte svůj národ průmyslovou revolucí. Anno 1800 přináší nejzajímavější a rychle se měnící období všech dob. Objevíte nové technologie, kontinenty a společnosti. V této budovatelské a válečné real-time strategii od Ubisoftu vytvoříte nový svět podle vaší představy. Během průmyslové revoluce budete cestovat po celém světě, abyste napsali svůj vlastní příběh. Hra zahrne individuální protivníky z řad umělé inteligence, náhodně generované mapy, multiplayer a další věci.

The Lego Movie 2 Videogame

26. února – PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

V akční adventuře určené pro děti i dospělé hráče se seznámíme s novými postavami, prozkoumáme nová prostředí a budeme hledat vzácné předměty, materiály a nástroje. V průběhu dobrodružství odemkneme více než 100 hratelných postav z prvního a druhého filmu Lego příběh, podíváme se na ikonická místa, postavíme speciální objekty z kostiček a staneme se mistrem stavitelem, který dokáže postavit celý vlastní svět. Připraveni na LEGO Movie 2?

V únoru ještě vychází:

 • Monster Energy Supercross 2 – 2. února na PC, PlayStation 4 a Xbox One
 • Overkill’s The Walking Dead – 8. února pro PlayStation 4 a Xbox One
 • God Eater 3 – 8. února pro PC a PlayStation 4
 • Civilization 6: Gathering Storm – 14. února pro PC
 • Nier: Automata – Game of the Yorha Edition – 26. února pro PC a PlayStation 4

Left Alive

28. února – PC, PS4

Left Alive je nová survival akční střílečka od japonských veteránů a společnosti Square Enix. Ve studiu Toshifumi Nabeshima (režisér série Armored Core), Yoji Shinkawa (návrhář postav pro sérii Metal Gear Solid) a Takayuki Yanase (designér strojů pro Ghost in the Shell: Arise, Mobile Suit Gundam 00 a Xenoblade Chronicles X) připravují příběh vyprávějící o přežití v nebezpečném světě z pohledu tří odlišných protagonistů během ničivé invaze. Ve hře zažijete, jaké masivní rozdíly jsou mezi člověkem a mohutným strojem. Budete čelit vojákům, obrněným vozidlům a obrovským mechům. Abyste uspěli, zvolíte si svůj styl. Můžete jít do akce po hlavě a vyvolat velký rozruch nebo zvolit stealth a zlikvidovat oponenty hezky potichoučku a bez svědků. Ať tak či onak, k dispozici máte pasti, různé spotřební materiály a spoustu zbraní a dalšího vybavení, aby se vám podařilo prozkoumat a přežít ve zdevastovaném městě.

Březen 2019

Dead or Alive 6

1. března – PC, PS4, Xbox One

Šestý díl v řadě bojové série Dead or Alive přináší boj ve vícestupňových arénách, které jsou dynamické. Vývojáři se soustředí na detaily, včetně potu, tržních ran atd. Nechybí fyzika prsou.

Total War: Three Kingdoms – s českými titulky

7. března – PC

Total War: Three Kingdoms zrekonstruuje obrovský konflikt ve starověké Číně. Taktická strategie od týmu ze studia Creative Assembly spojuje tahovou hru v kampani, ve které jde o budování říše, státnictví a dobývání, s ohromujícími bitvami v reálném čase. Objevíte Čínu tří království?

„Vítej v nové éře legendárních tažení. Tato překrásná, ale roztříštěná země volá po novém císaři a novém způsobu života. Sjednoť Čínu pod svou vládou, utvoř další velkou dynastii a vybuduj odkaz, který přetrvá věky. Vyber si z 11 legendárních vojevůdců a dobuď říši. Naverbuj postavy hrdinů, které budou tvému hnutí pomáhat, a přemoz své nepřátele vojensky, technologicky, politicky i ekonomicky. Navážeš silná přátelství, utvoříš bratrské aliance a vysloužíš si úctu svých početných nepřátel? Nebo budeš raději porušovat sliby, dopouštět se srdcervoucích zrad a staneš se mistrem velkých politických intrik?“

Devil May Cry 5

8. března – PC, PS4, Xbox One

Po čertech zábavný Devil May Cry je zpět. Uplynuly roky od doby, kdy pekelní démoni poprvé vkročili na tento svět, ale nyní započala nová démonická invaze a poslední nadějí lidstva se stávají 3 osamělí lovci démonů, každý s radikálně odlišným herním stylem. Spojeni vírou a žízní po pomstě se budou muset tito lovci postavit svým démonům, pokud chtějí přežít. Devil May Cry 5 si vychutnáte s trojicí hratelných hrdinů, hrát bude možné za Dantento, Nera a novou postavu s jednoduchým jménem V.

Tom Clancy’s The Division 2 – s českými titulky

15. března – PC, PS4, Xbox One

Agenti Divize se z New Yorku přesouvají do hlavního města USA, Washingtonu, D.C. Jejich úkolem je zabránit nové občanské válce. Od Tom Clancy’s The Division 2 očekávejte vylepšenou jedničku v odlišném prostředí. Opět půjde o průzkum otevřeného, dynamického a nebezpečného světa, kde hodně záleží na vašem vybavení. Hrou budete moci projít na vlastní pěst, případně v online kooperaci s parťáky a poté se vrhnout do kompetitivního PvP.

The Sinking City – s českými titulky

21. března – PC, PS4, Xbox One

The Sinking City skloubí dobrodružství a detektivku. Ocitnete se v otevřeném světě inspirovaném universem H.P. Lovecrafta. Ve 20. letech minulého století, na východním pobřeží Spojených států, je město Oakmont zasaženo nadpřirozenými silami. Vy se stanete soukromým detektivem a v temném městě odhalíte pravdu o tom, co se stalo a co poškodilo mysl místním obyvatelům. Nebude to ale zas až tak jednoduché, nadpřirozené síly budou působit i na vás. Postupně budete ztrácet rozum a nebudete přesně vědět, co je a co není skutečné. Každý případ lze vyřešit mnoha způsoby a připraveno je několik možných konců v závislosti na vašich činnostech.

Sekiro: Shadows Die Twice

22. března – PC, PS4, Xbox One

Od tvůrců série Dark Souls a Bloodborne přichází další nelehká chuťovka. Sekiro: Shadows Die Twice se od svých předchůdců ale přece jen značně liší. Boje s nebezpečnými a tuhými nepřáteli jsou více dynamické a hlavní hrdina disponuje ninja schopnostmi, aby mohl šplhat, skrývat se před nepřáteli a bojovat tváří v tvář s mocnými protivníky v krvavých soubojích.

Děj hry je zasazen do pozdního období Sengoku, brutálního období neustálého konfliktu života a smrti. To vše a mnohem víc prožijete v kůži znetvořeného a velmi zkušeného bojovníka, který musí chránit svého mladého lorda, potomka starověké krve, po níž touží mnoho zlých nepřátel, včetně nebezpečného klanu Ashina. Když je váš pán zajat, nic vás nezastaví na cestě za pomstou a získání cti, dokonce ani samotná smrt.

Tropico 6

26. března – PC, později během roku PS4 a Xbox One

Nenasytný a nevypočitatelný El Presidente se vrací. V Tropico 6 se znovu stanete obávaným diktátorem, nebo si zvolíte cestu mírumilovného prezidenta banánové republiky? Rozhodnutí je na vás! Poprvé za celou existenci série Tropico si zahrajete na velkých souostrovích, což znamená, že naráz máte na starost více ostrovů a musíte se přizpůsobit novým výzvám. Své tajné agenty pošlete do cizích zemí, aby pro vás ukradli světově známé památky a obohatili vaše ostrovy. Návštěvníky svých ostrovů díky této nové možnosti můžete překvapit Sochou Svobody z New Yorku, Eiffelovou věží z Paříže či Římským koloseem. Dále budete budovat mosty pro propojení svých ostrovů, přizpůsobovat si palác a na závěr si můžete zahrát online multiplayer, jenž je určen pro čtyři hráče.

V březnu ještě vychází:

 • ToeJam & Earl: Back in the Groove – 1. března na PC, PS4, Xbox One a Switch
 • One Piece: World Seeker – 15. března na PC, PS4 a Xbox One
 • Outward – 26. března na PC, PlayStation 4, Xbox One

Příště se podíváme na hry, které vycházejí v dalších měsících roku 2019. Sledujte GameShot.cz a zatím nám do komentářů napište, na jakou hru se nejvíce těšíte v období od ledna do března letošního roku.[reklama]
[reklama]

Komentáře