Představení hry: Age of Wonders: Planetfall – Civilizace s příměsí sci-fi

Age of Wonders máme v paměti především jako rozsáhlou sérii strategií s fantasy tématikou. Hry obsahovaly propracované systémy typické pro daný žánr, tedy například správu území a jednotek, diplomacii a samozřejmě boj, který probíhal na principu tahů. Jenže časům magie, bájných potvor a králů odzvonilo, jelikož se vývojáři z Triumph Studios rozhodli sérii přesunout do časů daleké budoucnosti. Pojďme se společně na nadcházející tahovou strategii Age of Wonders: Planetfall detailně podívat.

Planetfall: Základní informace

 • Datum vydání: 6. srpna 2019
 • Dostupné na platformách: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Vývojář: Triumph Studios
 • Vydavatel: Paradox Interactive
 • Lokalizace: Bez češtiny

Planetfall: Zánik mezihvězdného impéria

Neznámá katastrofa přinesla zkázu svazu lidí napříč vesmírem. Většina ras a frakcí se proto nenadále bouří a bojuje o převahu nad hvězdným prostorem, zároveň se ale snaží přijít na to, co způsobilo konec lidské nadvlády. Na vás je, abyste se chopili své šance a začali vládnout galaxii.

[reklama]

Hra vám v rámci kampaně dá na výběr celkem šest odlišných ras, které jsou vcelku typickými zástupci žánru sci-fi. Kromě obřích, jed plivajících brouků tu najdete i Amazonky na dravých dinosaurech, vojáky zakuté do mechanizovaných obleků a mnoho dalších.

Planetfall: Boj, spojenectví, správa

[reklama]

Kampaň vám umožní hrát za vůdce jedné z frakcí, což s sebou neodvratně nese jistá rizika související s rozhodnutími, která během hraní uděláte. Proto se při dobývání cizích planet, měst a území nevyhnete použití diplomacie, která je pro Planetfall klíčová. Mimo to bude vaším úkolem zajišťovat podzemní operace, vysílat špehy a získávat nepřátelskou techniku, která vám časem může poskytnout cennou výhodu.

Celé dění se odehrává na procedurálně generované mapě dělené do několika segmentů s odlišnými biomy. To znamená jiné prostředí, jiné bojové podmínky a jiné suroviny. Právě ty budete potřebovat na tradičnější části správy jako jsou produkce, výzkum, kontrola energie a jídla. Jakožto velitel máte ovšem i výsostné právo na to komukoliv kdykoliv vyhlásit válku, a právě v té by měl Planetfall excelovat stejně, jako předchozí díly Age of Wonders.

Souboje zde probíhají formou tahů viděných z ptačí perspektivy. Jednotlivým jednotkám můžete dávat příkazy k útoku, k pohybu, ke krytu nebo k podpoře. Samozřejmě se ale nabízí kombinace příkazů, která dává prostor mnohem vyspělejším a nepředvídatelnějším taktikám.

Jaké jednotky vám ale Planetfall nabídne? Rozhodně ty pěší, ke kterým bychom mohli směle zařadit střelce, na blízko zaměřené bojovníky a těžkou bojovou techniku. Mimo ně vám hra dá do rukou střeleckou a námořní podporu, obojí si ale odemknete až pokročilejším výzkumem, případně dalším dobýváním.

Planetfall: Pravá destrukce

Zdejší výzkum vám postupně rozšiřuje a odemyká stromy schopností, na což jsme u strategií poměrně zvyklí. Až s Age of Wonders ale přichází ta pravá zábava, jelikož tvůrci představili tzv. Doomsday tech skill tree, který vám dá do rukou zbraně hromadného ničení. Nepřátele tak časem budete moci zasypat atomovými střelami nebo otrávit jedovatým plynem, což vám jednak ušetří čas strávený na bojišti, druhak získáte cennou páku na další vyjednávání.

Planetfall: Edice hry

Age of Wonders: Planetfall vychází především v digitální podobě, a to ve standardní, deluxe a prémiové edici. Deluxe edice vám mimo kosmetických přídavků nabízí další scénář, herní artbook a soundtrack, obojí ovšem v digitální podobě. V prémiové edici pak najdete kompletní Season Pass.

Pokud byste ale hru chtěli ve fyzické podobě, můžete si koupit Day One edici, která se obsahově vyrovná té standardní. Níže její obrázek i s bonusy k předobjednávce:

Planetfall: Systémové požadavky

Minimální systémové požadavky

 • Operační systém: Windows 7 SP1, Windows 8.1 or Windows 10 (64-bit verze)
 • Procesor: Intel Core i5 (třetí generace) nebo AMD FX Series
 • Paměť RAM: 6 GB
 • Grafická karta: nVidia GTX 650Ti 1GB nebo AMD Radeon HD 7770
 • DirectX: Verze 11
 • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
 • Místo na disku: 20 GB

Doporučené systémové požadavky

 • Operační systém: Windows 10 (64-bit verze)
 • Procesor: Intel Core i5 (7 nebo 8 generace) nebo AMD Ryzen 5
 • Paměť RAM: 8 GB
 • Grafická karta: nVidia GeForce GTX 1060 3GB nebo AMD Radeon RX 570 4GB
 • DirectX: Verze 11
 • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
 • Místo na disku 20

Planetfall: Jak se na hru těšíte?

Právě jsme si představili Age of Wonders: Planetfall. Jak se na tahovou strategii ve vesmíru těšíte? Napište nám níže do komentářů a využijte anketu, abychom věděli, jak je tahle hra u čtenářů magazínu GameShot.cz očekávaná. Já předběžně volím 7/10.

Očekávání komunity GS: Age of Wonders: Planetfall

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání …
, , , , ,

Age of Wonders: Planetfall

Povstaňte z temného kosmického věku padlé galaktické říše a vybudujte pro svůj lid novou budoucnost. Age of Wonders: Planetfall je novou strategickou hrou od Triumph Studios, tvůrců kritiky oceňované série Age of Wonders, a obsahuje všechny vzrušující taktické tahové souboje a do hloubky propracované budování říší svých předchůdců a přenáší je do vesmíru a do nového sci-fi prostředí.

Datum vydání: 06.08.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Age of Wonders: Planetfall
[reklama]
[reklama]

Komentáře