Představení hry: Watch Dogs Legion s příběhem o temné budoucnosti lidstva

Letošní konference Ubisoftu z E3 nepřekvapivě přinesla ukázku třetího dílu hackerské série Watch Dogs. Prezentovaná ukázka ovšem dokázala nepředstavitelné a posunula sérii naprosto novým směrem. Další díl s podtitulem Legion totiž přináší netradiční zasazení do Londýna budoucnosti.

Pokud jste někdy četli knihu 1984 od George Orwella, mohli byste mít poměrně jasnou představu o tom, jak bude hra vypadat. Budoucnost v podání Legionu tak není nikterak šťastná – společnost se utápí na pokraji ekonomické a společenské krize, režim likviduje všechny, kdo se mu opováží postavit, a rapidní nárůst technologií znamená ztrátu soukromí a pracovních míst.

[reklama]

A jelikož se nacházíme v policejním státě, vláda má pod kontrolou prakticky vše – oběživo, databáze, kamerové systémy… Rčení „Velký bratr tě sleduje!“ tak dostává naprosto nový rozměr, protože po vzoru předchozích dílů i zde tahají za nitky osoby toužící po kontrole a moci za jakoukoliv cenu.

Proto je na vás, abyste všemu učinili přítrž a pokusili se město osvobodit. Ne jako jednotlivec, ne jako skupina, ale jako celá síť hackerů a specialistů z celého Londýna. A to je jedna z hlavních mechanik nových Watch Dogs, která hraje stěžejní roli v celkovém běhu titulu. Tentokrát hrajete ne za jednu, ale za desítky postav, které můžete postupně verbovat do řad odporu. Rekruty můžete vycvičit a rozdělit do tří speciálních tříd: zbraňový specialista Enforcer, tichý Infiltrator zaměřený na boj zblízka a klasický Hacker využívající nejrůznější technické vychytávky. Každé povolání a postavu lze vylepšit jak po stránce vzhledu, tak i schopností, ale nezapomínejte, že na rozdíl od předchozích dílů je zde smrt trvalá.

[reklama]

To znamená, že pokud vaše postava zemře, budete si muset zvolit jiného rekruta z vašich řad a mrtvého specialistu nahradit nováčkem, kterým může být kdokoliv z londýnských občanů. Ano, KDOKOLIV. Naštvaný puberťák, barový rváč nebo klidně babička vraždící na potkání (to byl mimochodem opravdu vtipný highlight letošní E3). Je jen na vás, koho si vyberete.

Ke hledání takových lidí využijete klasický Profiler známý z jedničky a dvojky, tentokrát se ale bavíme o daleko mocnějším nástroji. Už nejde jen o pouhé kradení peněz a čtení zpráv. Pomocí Profileru budete tentokrát moci v reálném čase sledovat až padesát lidí najednou, monitorovat jejich každodenní činnosti a interakci s okolím. Mimoto by se vám také měly zobrazit informace o tom, jak budou dotyční prospěšní vaší věci a jak si je nakloníte na svou stranu, abyste je mohli rekrutovat. To jsme v podstatě viděli na E3, kde bylo jedním z úkolů najít experta na drony.

A když už jsme u těch dronů – i ty hrají ve hře důležitou roli. Jednak vás budou monitorovat, protože nad Londýnem jich bzučí doslova stovky, druhak se ale nevyhnete jejich použití při hackování a vstupu do výše položených prostor. Jeden opravdu velký totiž máte ve svém arzenálu, a tak není problém se na něm proletět nad městem.

Zajímavě zní také možnost nesmrtícího boje, který byl oproti předchozím dílům značně upraven a obohacen o nové prvky. Ve hře se tak objeví mnohem více bojových chvatů, které určitě půjde vylepšovat a doplňovat komby, nesmrtících zbraní jako jsou paralyzéry a neutralizující nálože. Asi nejvíce tuto změnu pocítíte při výběru třídy Infiltrator, která je právě na takový typ boje zaměřena.

Londýnem se budete prohánět v autech, na motorkách, dokonce i na dronech, to vše v mírně cyberpunkovém kabátku. A bylo by to skvělé nebýt nepříjemně arkádového jízdního modelu, kterého se Ubisoft očividně nehodlá zbavit ani po Watch Dogs 2, kterému bylo vyčítáno právě chování vozidel.

Snad se ale hře bude dařit v oblasti příběhu, který slibuje napínavou zápletku o 60 misích, která se bude v pěti oddělených liniích soustředit na různé aspekty zdejšího systému.

Watch Dogs Legion tak vypadají opravdu nadějně, odmyslíme-li si poněkud horší grafické zpracování a podivné chování aut. Zdejší verze Londýna by proto se svou realističtější drsnou vizí možné budoucnosti a příběhem mohla zaujmout nejednoho hráče.

Uvidíme, jestli Ubisoft dostojí svým slibům a přinese to, co prezentoval. Přesvědčíme se o tom 6. března 2020. Hra vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

, , , , , , , ,

Watch Dogs: Legion

Třetí díl Watch Dogs hráče zavede do Londýna v blízké budoucnosti po Brexitu. Hra se pochlubí ambiciózním systémem, který vás dovolí hrát za všechny NPC postavy ve hře. Můžete hrát za drzého mladíka i akční babičku hackerku.

Datum vydání: 06.03.2020 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Watch Dogs: Legion
[reklama]
[reklama]

Komentáře