Půst krvesajů končí. Napijí se v RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Minulý rok na PC, PlayStation 4 a Xbox One vyšel RPG titul Vampyr. Studio Dontnod Entertainment v něm vsadilo na morální hodnoty a ukázalo Londýn roku 1918 pod „vládou“ upírů. To byla jedna z mála her na toto téma za poslední dlouhou dobu. Půst krvesajů ale končí. Pod novým vydavatelem a vývojáři dostává Vampire: The Masquerade – Bloodlines druhou šanci a rovnou s oficiálním pokračováním původního akčního RPG z roku 2004.

Za Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 stojí studio Hardsuit Labs a vydavatelská společnost Paradox Interactive. Že vám Hardsuit Labs nic neříká? Jsou to tvůrci free-to-play first-person střílečky Blacklight: Retribution z roku 2012. Naštěstí pro fanoušky se na palubě nachází Brian Mitsoda – byl hlavním scénáristou původní hry a designérem, teď je zodpovědný za příběhovou část Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Ano, nemají takové zkušenosti, nemají takové zázemí jako jiná velká studia, ale ve spolupráci s Paradoxem by to špatně dopadnout nemuselo.

[reklama]

„Našim cílem bylo pokračovat v tématech, které byly pro Bloodlines jedinečné. Zejména jde o temný tón, atmosféru a humor. Myslím si, že fanoušci originálu budou milovat to, co pro ně v Bloodlines 2 připravujeme,“ řekl Mitsoda dnes v noci při představení hry na GDC 2019 v San Francisku. Příběh se odehrává roky po událostech v Bloodlines. Vývojáři nás zavedou do města Seattle ve státě Washington.

Hrát budeme za mladého upíra, kterého můžeme upravit a specializovat se s ním na určité schopnosti. Tenhle upír si teprve zvyká na nový, posmrtný život a postupem hrou bude v sobě nacházet dovednosti a sílu, o nichž do té doby nevěděl. Jde o „horkou krev“ zrozenou z masového incidentu, kdy nečestní upíři proměnili dav lidí na veřejnosti (včetně nás). Tím rozdmýchali spory mezi mnoha upírskými frakcemi ve městě Seattle. Ostatním upírům se nelíbí, že porušili nejdůležitější pravidlo jejich světa: neukazovat lidem skutečnou sílu. Většina nových upírů z onoho incidentu byla zabita. Nám se ale po výslechu v noci pořadí utéct a vyhnout se naplánované popravě. Náš hrdina by se mohl ukrýt doma a nic neřešit, ale rozhodne se jednat a řešit různé klany upírů a politické frakce, které bojují o kontrolu nad městem. V boji využijeme stealth, nadlidskou sílu upíra a množství schopností. Prožijeme osobní drama a politické intriky se vším všudy. Připravte se na to, že o světě upírů toho moc vědět nebudete, zatímco ostatní o vás budou vědět doslova všechno.

Teď se podívejte na oznamovací trailer. Pak budeme pokračovat s dalšími informace. O Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jsme toho pro vás zjistili opravdu hodně.

U tvorby postavy si můžete vybrat, co jste byli v předešlém životě. Můžete si zvolit policajta, nebo koronera. Tenhle výběr má vliv na hru. Když budete policista a ocitnete se na policejní stanici, budete mít jiný pocit, než kdybyste byli předtím někým jiným. „Tohle rozhodnutí ovlivní příběh, ale kromě hlavního příběhu máme četné vedlejší questy, které objevíte při průzkumu Seattlu,“ pokračoval vývojář.

Volby tvoří jádro Bloodlines 2, stejně jako u původního dílu. Nepřátele můžete zabít, nebo za využití upírských sil kolem nich proklouznout. Tvůrci hry zdůrazňují, že bude záležet na nás, jak budeme hrát, jaké schopnosti si zvolíme, jakou postavu si postupně vytvoříme. Ale jedno je neměnné: Musíme se živit krví, abychom přežili. Zabijete svou oběť, nebo kousnutého chudáka necháte naživu? Volba je na vás. Oběť si můžeme vybrat a je vhodné nad výběrem přemýšlet. S jeho krví se nám do žil dostanou jeho emoce. Můžeme cítit vztek, radost, delirium, nebo nějaký jiný pocity, které nás pozitivně, ale i negativně mohou na nějaký čas ovlivnit. Dokonce budeme moci emoce využít v náš prospěch. Rozhodnout se musíme, i k jakému klanu upírů se přidáme, ale to až nějaký čas po začátku hry, abychom se s různými skupina seznámili a zjistili, co jsou vlastně zač.

„Ve hře máme hodně klanů, které jsou opravdu zajímavé. Po vydání je podpoříme dalšími klany,“ prozradil Christian Schlütter, hlavní producent, a ujistil, že tahle rozšíření budou zdarma pro všechny. „Město je rozděleno na frakce. Můžete pracovat pro různé frakce a zjistit o nich detaily. Když nebudete opatrní, můžete frakci naštvat a dostat se do bodu, kdy vám nedají žádné úkoly,“ upozorňuje Schlütter.

Na začátku se naučíme být upírem a zabíjet lidi. Nejprve si vybereme první schopnosti z trojice nabízených možností. Jedna nám umožní využít v boji hejno netopýrů a útočit s nimi na nepřátele. Další schopnost nás promění v mlhu, jež se může přemisťovat v jinak nepřístupných místech (kupříkladu v úzkých kanálech) a udusit lidi. Poslední odhalena schopnost je tradiční telekineze pro manipulování s předměty z dálky, včetně možnosti vytrhnout nepříteli zbraň z ruky. Půjde využít proti němu? Nejspíš ano. Schopností a dovedností bude ve hře ale mnohem, mnohem více.

Zajímavé je zasazení hry. Z mého článku jste se dozvěděli o Seattlu, ale jde o nový Seattle. Centrum města vyhořelo a přeživší nad troskami postavili nové. V Bloodlines 2 tak zažijeme dva světy. V jednom vcelku moderní město a pod ním jeho starou verzi s opuštěnými budovami a sklady a špinavými ulicemi, kde se to bude upíry jen hemžit.

To by bylo pro dnešek o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vše. Uvedení na trh je naplánováno na začátek roku 2020 pro PlayStation 4, Xbox One a PC. Hra je ve vývoji od roku 2015 a bude mít plnou podporu modifikací přes Paradox Plaza. Předobjednávky jsou dostupné na Steamu, Epic Store, GOG a Paradox Store. Když jsme u toho, Steam uvádí jako datum vydání březen 2020. Takže za rok na viděnou v Seattlu?


Zdroje: tisková zpráva, polygon.com, ign.com, pcgamer.com

, , , , , ,

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Bloodlines se po 16 letech vrátí. V ulicích Seattlu zuří tajná krvavá válka. Opět si vybereme klan a vydáme se prozkoumávat složité sítě vztahů mezi jednotlivými stranami konfliktu. Nebude chybět široká škála mocných schopností, ale existence upírů musí lidem stále zůstat utajena. V rámci Maškarády byste si tedy měli dávat dobrý pozor na to, kdo může vaše nadpřirozené kousky vidět. Na hře pracuje i původní scénárista a designer prvního dílu.

Datum vydání: Nebylo stanoveno Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
[reklama]
[reklama]

Komentáře