RAGE 2: Mad Max v post-apokalyptické pustině na steroidech

RAGE 2, nástupce post-apokalyptické střílečky s kamerou z pohledu první osoby od id Software a Bethesdy z roku 2011, se hlásí o slovo. Pro druhý díl si odborníci, kteří mají v portfoliu takové klenoty jako je Commander Keen, Wolfenstein, Doom nebo Quake, přizvali na pomoc švédský ateliér Avalanche Studios, jenž má zkušenosti v hrami v otevřeného světě díky sérii Just Cause a povedené střílečce Mad Max.

RAGE 2: Základní informace

 • Datum vydání: 14. května 2019
 • Dostupné na platformách: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Vývojář: id Software / Avalanche Studios
 • Vydavatel: Bethesda Softworks / Cenega Czech
 • Lokalizace: Bez češtiny

RAGE: Pohled do minulosti

RAGE z roku 2011 byla úspěšná fist-person střílečka, nabídla post-apokalyptický svět zasazený do budoucnosti, kdy Zemi zpustošil asteroid 99942 Apophis. Hráči se vžili do Nicholase Rainea, vojáka, který díky hibernaci v podzemním úkrytu přežil a probudil se o století později v pustině pod vládnou organizace známé jako The Authority. Nicholas bojuje proti všudypřítomným banditům a členům The Authority, aby zabránil lovení nevinných přeživších. Vyzbrojeni jste byli paletou upgradovatelných střelných zbraní nebo kuší. Zběsilou akci střídaly přesuny ve vozidle s průzkumem světa.

RAGE 2: Pokračování příběhu s novým hrdinou

[reklama]

Nicholas Raine je (zřejmě) zapomenut, ale organizace The Authority nikoliv. Po ničivé zkáze, kterou vyvolat asteroid a vyhladil téměř 80 procent lidské populace, se pustinou prohánějí nemilosrdné a krvežíznivé gangy a všem vládne tyranská Autorita. Na Walkera, posledního Rangera široko daleko, čeká nelehký úkol. Musí se vypořádat se všemi nepřáteli a obávanými mutanty, aby se postavil za spravedlnost a svobodu všech přeživších této katastrofy.

Vše se odehraje 30 let po událostech z prvního dílu. Asteroid na Zem dopadl téměř před 130 lety, pustina se mírně změnila a život v ní pomalu ožívá. Přesto nemají přeživší na růžích ustláno, potlačuje je General Cross, vůdce frakce Authority, pro něhož představuje hlavní hrdina Walkera přímou hrozbu. Organizace, která vládne železnou rukou prostřednictvím super-vojáků vyzbrojených nejmodernějšími technologiemi a mutantů, může zaútočit kdykoliv a kamkoliv si v pustině zamane.

Nicholas Rain se možná vrátí, to vývojáři ještě nepotvrdili. Místo něj potvrdili jiné postavy: kapitán John Marshalla, doktor Kvasir a Loos Hagar. Plus fanoušci se mohou těšit na Gunbarrel, místo, o kterém se v RAGE jen mluvilo.

RAGE 2: Důraz na příběh, střílení a bitvy s vozidly

Tvůrci kladou větší důraz na příběh a hratelnost. Dystopický svět má být různorodější, bohatší a šťávu průzkumu dodají náhodné události. Těšit se máte na mnoho různých ekosystémů plných života. Uvidíme džungle, jezera, mokřady i zbytky civilizace.

RAGE 2 je postaven na technologii Apex, kdežto původní RAGE běhalo na id Tech 5 enginu studia id Software. Apex je technologie od Avalanche Studios a je vhodná pro vytvoření plnohodnotného otevřeného světa, který bude dynamický, nebezpečný a plný mutantů. Kombinace id Software a Avalanche Studios má umožnit vytvořit šílenou akci, jež skloubí rychlou střelbu s ještě rychlejšími bitvami s vozidly a vznášedly všeho druhu. Doufejme, že nedojde k bugům, chybám a špatné optimalizaci jako u loňského Just Cause 4.

Bohužel (nebo bohudík) nabídne RAGE 2 pouze kampaň pro jednoho hráče, ve které budeme prozkoumávat svět a bojovat s nepřáteli. Multiplayer, který byl v původním RAGE, nebude. Místo toho se budeme moci kdykoli od hlavních úkolů vzdálit a plnit řadu vedlejších činností. Vše v RAGE 2 má ovlivňovat vztahy s postavami, které jsou pro revoluci v pustině důležité.

Vedlejší aktivity zahrnou závody ve vozidlech a pomocí vznášedel, přepadávání silně ozbrojených konvojů (ve stylu filmu Šílený Max), lov padouchů a třešničkou na už tak sladkém dortu je show pojmenovaná Mutant Bash. V té čelíme vlnám stále šílenějších mutantů, ovšem bez pořádného arzenálu zbraní a dovedností, aby přežití bylo ještě těžší a každá silnější vlna mutantů zákeřnější.

RAGE 2: Šílená a rychlá akce podpořena superschopnostmi

Kolekce vylepšených zbraní, různé vybavení, monster trucky, gyrokoptéry a další věci podpoří superschopnosti posledního Rangera. Walker svými devastujícími schopnostmi dokáže vymazat z povrchu zemského nepřátele a vyrovnat se tak velké přesile, která na něj v pustině čeká. Walker se dokáže účinně bránit pomocí energetického štítu, zamést s protivníky nebo je vymrštit do vzduchu, případně shodit z útesu. Potom je tady upgrad zbraní a známý bumerang.

RAGE 2: Cheaty

Pokud by se vám při hraní zdálo, že RAGE 2 je málo šílenou akcí, k čemuž dle mého nedojde, tak můžete využít cheatů. He‘s On Fire vám odemkne komentář sportovního komentátora Tima Kitzrowa. Jiný cheat zase do komentátorské role posadí Dannyho Dyera nebo Ozzy Mana. S Git Gud zastřelíte každého protivníka jednou jedinou ranou a dokážete si, že vy jste Bůh. Son of Thor zelektrizuje všechny protivníky ve vaší blízkosti. Klegg Support zase po váš bok povolá Klegga Claytona, který vám bude pomáhat.

Cheatů bude ale v RAGE 2 mnohem, mnohem víc. Nouze nebude třeba o vybuchující sudy, které budou padat z nebe. Vývojáři rozhodně nechtějí prozradit všechny a dodávají, že veškeré cheaty bude možné koupit přímo RAGE 2 za herní měnu, kterou získáte hraním.

RAGE 2: Dodatečný obsah a loot boxy

Zástupci id Software potvrdili dodatečné balíčky, které přidají do RAGE 2 nový obsah, který přiměje hráče se do pustiny vrátit. Nevíme ale, o co přesně půjde. Potěšující je absence nepopulárních loot boxů.

RAGE 2: Edice hry

Vyjma standardní edice je možné RAGE 2 koupit ve sběratelské edici ve speciálním balení s exkluzivní mluvicí hlavou „Ruckus The Crusher Talking Head“, steelbookem, tištěným plakátem a bonusovým digitálním obsahem – expanze Rise of the Ghosts, exkluzivní mise Cult of the Death Dog, známá zbraň BFG z Doomu, zbroj a pistole Nicholase Raineho, skin Mutant Monster Truck, cheaty Wastland Wizards, progres booster a bojová zástava.

Obchody a digitální platformy mají v nabídce ještě Deluxe edici s Wingstickem a herním obsahem ze sběratelské edice.

RAGE 2: Systémové požadavky

Minimální systémové požadavky

 • Operační systém: Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-3570 nebo AMD Ryzen 3 1300X
 • Paměť RAM: 8 GB
 • Grafická karta: Nvidia GTX 780 s 3GB VRAM nebo AMD R9 280 s 3GB VRAM
 • Místo na disku: 50 GB HDD

Doporučené systémové požadavky

 • Operační systém: Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i7-4770 nebo AMD Ryzen 5 1600X
 • Paměť RAM: 8 GB
 • Grafická karta: Nvidia GTX 1070 s 8GB VRAM nebo AMD Vega 56 s 8GB VRAM
 • Místo na disku: 50 GB HDD

RAGE 2: Výkon na konzolích

Jak poběží hra na konzolích? Podle zástupců ze společnosti Bethesda Softworks dosáhne RAGE 2 na rozlišení 100p při limitu 30 FPS na základních modelech PlayStation 4 a Xbox One. Na PS4 Pro a Xbox One X je rozlišení stejné (žádné 4K rozlišení nebude), ale limit snímků je navýšen na 60 FPS. Velikost hry je přibližně 30 GB.

RAGE 2: Jak se na hru těšíte?

Právě jsme si představili RAGE 2. Jak se na post-apokalyptickou střílečku, která nabídne otevřený svět a šílené souboje, těšíte? Napište nám níže do komentářů a využijte anketu, abychom věděli, jak je tahle hra u čtenářů magazínu GameShot.cz očekávaná. Já předběžně volím 8/10.

Očekávání komunity GS: RAGE 2

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání …
, , , , , ,

RAGE 2

Střílečka RAGE 2 představuje karneval krveprolití v dystopickém světě postrádajícím jakýkoliv řád či zákon. Za hrou stojí tvůrci sérií Doom, Just Cause či Mad Max.

Datum vydání: 14.05.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře RAGE 2
[reklama]
[reklama]

Komentáře