V kostce: Vše o „třídenní“ demoverzi Anthem

Anthem, kooperativní střílečka s RPG prvky od BioWare (tvůrci sérií Dragon Age a Mass Effect), obdrží dvě demoverze. První, takzvaná VIP, je k dispozici pro předplatitele služeb Electronic Arts, stejně jako pro lidi, kteří si hru předem objednají u svého oblíbeného obchodu nebo digitálně. Druhé demo, které je totožné s prvním, je bez podmínek a umožní všem zájemcům si Anthem vyzkoušet na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.

U konzolí PS4 a Xbox One nutné předplatné – PlayStation Plus / Xbox Live Gold.

[reklama]

Pojďme se přehledně a rychle podívat na demoverze v kostce:

Speciální / VIP demo

První příležitost k otestování hry Anthem se uskuteční 25. až 27. ledna 2019 (od 18:00 do 3:00 dalšího dne). Speciální / VIP demo Anthem si mohou v tu dobu stáhnout lidé s předobjednávkou hry (fyzickou nebo digitální verzí) a ti, co si platí EA Access na Xboxu One nebo Origin Access na počítači.

[reklama]

Účastníci VIP dema obdrží speciální předmět do plné verze, nejspíš nějaký odznak.

Demo pro všechny

Demo pro všechny, bez rozdílů na předobjednávku nebo předplatné, poběží následující týden, je naplánováno na 1. až 3. února 2019 (od 18:00 do 3:00 dalšího dne). Dostupné bude na Originu (pro PC), PlayStation Store (pro PlayStation 4) a Xbox Store (pro Xbox One).

Obsah demoverze

Demoverze mají totožný obsah. Ocitneme se někde uprostřed příběhu, rozhlédneme se po blíže nespecifikované části světa a bude nám umožněno plnit několik hlavních a vedlejších misí. Nečekejte žádné tutoriály, žádný úvod, rychle půjdeme do akce. Zároveň není možné vybrat si pilota/hrdinu/oblek. Jinak nejsou BioWare ohledně obsahu dema moc sdílný, ale měli by ukázat více než v již proběhnutém testu alfa verze.

Rozdíly oproti plné verzi

Někdy během prosince 2018 začal druhý tým připravovat demoverzi, odděleně od toho hlavního pro plnou verzi. Demo má být přibližně 6 týdnů staré a mohou se v něm vyskytnout chyby, bugy a další neřesti, které se řeší v závěru vývojového cyklu. Ty mají být v plné verzi opraveny.

Velký rozdíl je v balancu hry. Obtížnost je v demu snížena, možná umělá inteligence nepřátel nebude tak akční a kompletně odlišná je ekonomika. Tím je možná myšlena cena vybavení, kdy si za menší částku budeme moci nejspíš koupit více vybavení apod.

Plná verze

Anthem nebude podporovat rozlišení 1080p a 60 FPS na konzolích, i na Xboxu One X a PlayStation 4 Pro se BioWare soustředili na grafiku/detaily a poběží na 1080p ve 30 FPS nebo ve 4K rozlišení také při 30 FPS. V budoucnu by se priority mohli změnit, podotkl Michael Gamble. Někdy později může Anthem podporovat cross-play.

Anthem v plné verzi vyjde 22. února 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Anthem je multiplayerová online akce zasazena do otevřeného světa, který budeš moci sdílet s až dalšími třemi hráči. Staneš se Freelancerem, skupinou, která opustila svou civilizaci a vydala se zkoumat okolní světy. K dispozici bude přizpůsobitelný exosuit nazvaný Javelin, jenž ti dodá nadlidské schopnosti.

, , , , , , ,

Anthem

Anthem je multiplayerová online akce zasazena do otevřeného světa, který budeš sdílet s až dalšími třemi hráči. Staneš se Freelancerem, skupinou, která opustila svou civilizaci a vydala se zkoumat okolní světy. K dispozici máš přizpůsobitelný exosuit nazvaný Javelin, jenž ti dodá nadlidské schopnosti.

Datum vydání: 21.02.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Anthem
[reklama]
[reklama]

Komentáře