Alan Wake teď může vyjít na všechny možné platformy. Nejprve ale bude dokončen Control

Včera bylo oznámeno, že práva na vydání thrilleru Alan Wake se vrací zpět do rukou vývojářů z finského studia Remedy. Ti pro britský Eurogamer vzápětí poukázali na možnost přivést Alana Wakea na další platformy, tedy udělat z něj multiplatformní projekt. Přece jen, teď, když už nevlastní vydavatelská práva společnost Microsoft, si může thriller žít vlastním životem, a kromě Xboxu a PC vyjít třeba i a PlayStation 4 a další moderní platformy.

Než se začnete radovat, tak na taková oznámení je ještě příliš brzy. V Remedy se soustředí na dokončení novinky Control a až poté případně odkryjí své plány se spisovatelem Alanem Wakem. Z mého pohledu se přímo nabízí remaster prvního dílu pro všechny současné platformy a poté se vrhnout na regulérní pokračování. Co vy na to?

[reklama]

Dokonce už existují plány. Kreativní ředitel a hlavní scénárista Sam Lake již dříve prozradil, že s malým týmem po dokončení Alana Wakea pracoval na pokračování a vytvořil pro něj koncepty. To bylo ještě před spin-offem American Nightmare. Pak ale nedostali vývojáři prostor a některé z nápadů byly použity u Quantum Break, jiné u American Nightmare. Potom přišla další možnost, ale nápady moc nezapadaly do světa Alana Wakea. Naštěstí byly zužitkovány u Control.

„Pro Alan Wake 2 jsme vytvořili nový koncept, který byl velmi odlišný. Hovořili jsme o něm s potenciálními partnery, ale nakonec jsme dospěli k závěru, že to není ono. Rozhodli jsme se, že uděláme novou značku. Tyto nápady jsme vzali, využili u nové značky a vytvořili Control,“ dodal Sam Lake pro americký web IGN.

[reklama]

Lake zároveň přiznává, že si po dokončení hry Control vezme pauzu, odpočine si a potom se rozmyslí, co bude dál. Je si ale vědom toho, že o Alana Wakea je velký zájem. Prý každým rokem tento zájem roste, což dokazují reakce lidí na sociálních sítích, které se pod příspěvky Lakea neustále ptají na pokračování tohoto thrilleru.

Taky chcete návrat Alana Wakea?


Zdroj: eurogamer.net

, , , , , ,

Control

Od tvůrců Alan Wake a Quantum Break. Control je nadpřirozená akční adventura z pohledu třetí osoby. Tajná agentura v New Yorku je napadena jinou světovou hrozbou. Úkolem je zastavit nepřítele a zvládnou kombinaci nadpřirozených schopností, upravitelných zbraní a neustále se měnícího prostředí.

Datum vydání: 27.08.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Control
[reklama]
[reklama]

Komentáře