Apex Legends bude konkurovat Fortnite a PUBG i na mobilech

25 milionů hráčů během sedmi dnů od spuštění a 50 milionů hráčů do prvního měsíce. To jsou honosné statistiky hry Apex Legends. Battle royale akce od studia Respawn dokázala narušit pohodlí konkurenčních titulů Fortnite a PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One. V budoucnu svedou hry stejný boj i na mobilech a tabletech.

Plán s vývojem Apex Legends pro mobilní zařízení prozradil Andrew Wilson, výkonný ředitel společnosti Electronic Arts, a dodal, že se chystají vstoupit i na čínský trh. Kdy bude Apex Legends na iOS a Android dostupný, není v tuto chvíli známo.

[reklama]

Apex Legends je nejrychleji rostoucí titul v dějinách EA. Z 50 milionů hráčů si 30 procent nikdy nezahrálo žádnou hru od této americké firmy. Electronic Arts vidí v Apex Legends velký potenciál.

„Jsme nadšeni budoucností Apex Legends. Máme velké plány pro legendy a svět, ve kterém hráči soutěží. Jsme v pokročilejších jednáních o možnosti nabídnout Apex Legends v Číně a na mobilech. Budeme vás informovat o spuštění, jakmile budou jednání uzavřena,“ uvedl Wilson před investory společnosti Electronic Arts. V Koreji se o rozšíření popularity Apex Legends postará vydavatel sám.

[reklama]

„Chceme hru udržet živou, včetně nových sezón s robustnějším obsahem pro Battle Pass a novými legendami,“ dodal výkonný ředitel.

Hra Apex Legends je bezplatně dostupná na platformách PC, PlayStation 4 a Xbox One. Příběh této battle royale střílečky se odehrává 30 let po událostech hry Titanfall 2. Oproti jiným battle royale hrám se Apex Legends liší legendami. Jde o předdefinované hrdiny s jedinečnými schopnostmi jako je útok, obrana, podpora a průzkum. Hráči hrají ve skupinách. V jednom zápase může být až 20 týmů, které se snaží přežít až do konce.


Zdroj: tisková zpráva

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře