Apex Legends pod náporem podvodníků. Zabanováno bylo již 770 tisíc hráčů

Kompetitivní multiplayerové hry vedou nekonečnou válku proti podvodníkům, kteří vytvářejí a prodávají nelegální modifikace. Ty pak používají hráči a vylepšující si míření, zvyšují sbírání zkušenostních bodů nebo mají k dispozici lepší vidění. Svým nezákonným jednáním narušují zážitek ostatním, poctivým hráčům. 19. března letošního roku bylo u populární battle royale akce Apex Legends zabanováno téměř půl milionu hráčů. O 44 dnů později studio Respawn hlásí, že celkem zakázalo přístup do hry nebo časově omezilo celkem 770 tisíc hráčů.

„Nedávno přidaný nástroj pro nahlášení podvodníka přímo ve hře měl velký dopad na objevení nových cheaterů a dříve nezjistitelných podvodů, které jsou nyní automaticky identifikovány díky programu Easy Anti-Cheat,“ uvedl komunitní manažer Jay Frechette. „Podvádění bereme v Apex Legends velmi vážně a máme velké množství prostředků, jak se s ním vypořádat. Je to nekončící válka, budeme pokračovat v boji a úzce spolupracovat s klíčovými odborníky z celé EA, včetně týmu EA Security.“

[reklama]

Pro představu, za posledních 20 dnů bylo chyceno 4000 lidí, kteří prodávali cheaty.

Apex Legends je bezplatná battle royale hra pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Vyšla v únoru letošního roku a za krátkou dobu pokořila hranici 50 milionů hráčů. Na platformě Twitch v počtu zhlédnutí překonala i populární Fortnite od Epic Games, ale po měsíci se Fortnite vrátilo na první místo.


[reklama]

Zdroj: tisková zpráva

, , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře