Assassin’s Creed v Římě a Watch Dogs 3 v Londýně? Spekulace o nových dílech nabírají na obrátkách

Máte rádi spekulace? Ubisoft je odborník na úniky. Buď to dělá firma schválně nebo by rychle měla něco změnit ve svých procesech. Pravidelně francouzské společnosti unikají předčasně informace o vyvíjených hrách jako je Assassin’s Creed nebo Watch Dogs. A právě o těchto dvou dáme dnes řeč.

Přes víkend se na diskuzním fóru 4Chan objevily nepodložené informace o dalších dílech Assassin’s Creed a Watch Dogs. Pokračování bojů mezi asasíny a templáři nás má v roce 2020 údajně zavést do starého Říma v době Marcuse Aureliuse, jenž byl římským císařem v letech 161 a 180. Za jeho vlády skončilo dlouhotrvající období míru a prosperity římské říše, jejichž stabilita byla stále více nahlodávána jak zahraničními hrozbami, tak vnitřními problémy.

[reklama]

„Krátce po svém nástupu na trůn byl Marcus nucen čelit útoku parthské říše na východních hranicích. Vedením války pověřil svého bratra a spoluvládce Lucia Vera, jehož podřízení si do roku 166 Parthy podrobili a ovládli Mezopotámii. Zhruba v téže době však barbarské kmeny obývající Germánii napadly a prolomily dunajskou hranici, oslabenou odesláním části zdejších sil do boje s Parthy. Tím byl zahájen dlouhý a náročný konflikt, známý jako markomanské války, jenž vyplnil většinu zbývajících let Markova vládnutí. Kromě vážných vnějších výzev se císař musel potýkat také s katastrofálními následky antoninovského moru, zavlečeného do římské říše vojáky vracejícími se z Orientu, a s neklidem vyvolaným spontánním pronásledováním křesťanů, k němuž docházelo v různých částech impéria. Roku 175 se zdárně vypořádal se vzpourou ve východních provinciích, vedenou Avidiem Cassiem. Nicméně ještě než stačil Germány zcela potlačit, v roce 180 Marcus zemřel, čímž moc nad říší přešla na jeho syna Commoda,“ uvádí Wikipedia. Lucius Aurelius Commodus panoval v letech 177 až 192, nejprve jako nejprve jako spoluvládce svého otce Marka Aurelia, po 17. březnu 180 jako samovládce. Na trůn se dostal v pouhých 18 letech.

Údajný obrázek z nového Assassin’s Creed

[reklama]

Hrát máme za Cassia nebo Luciu, potomky postav z Origins a Odyssey. Příběh má být stejný za obě postavy, jak už jsme si zvykli, ovšem tentokrát se máme dozvědět více detailů o první civilizaci, asasínech a politice, což má přispět k oslovení fanoušků původních dílů Assassin’s Creed. To vše se má odehrávat na mapě Itálie a malé části Galie a Germánie.

Jak jste se právě dočetli, šlo by o zajímavé období. Pokud je tohle vše pravda, tak tenhle příběh máme v roce 2020 nalézt v novém Assassin’s Creed s kódovým názvem Legion. Hra má být připravovaná na současnou generaci i tu nadcházející – to jest na PC, PlayStation 4, Xbox One i na nástupce této generace. Problém je v tom, že s těmito informace zametl Jason Schreier, redaktor Kotaku, jenž si nemyslí, že je únik přesný. Nesedí to s informacemi, které má on.

Co už ale Schreier tak trochu potvrdil, tak jsou spekulace o Watch Dogs 3. Hackerská open-world akce po vzoru Grand Theft Auto nás má zavést do Londýna. Ubisoft prý klade větší důraz na hackerské útoky a více se zaměřuje na menší střelné zbraně a nože pro kontaktní boj, tedy odlišný styl, než má GTA od Rockstaru a Saints Row. Budeme si moci zvolit pohlaví nového hrdiny, stejně jako v Assassin’s Creed nebo Far Cry, což ovlivní pouze některé dialogy.

Londýn je zajímavou destinací, jeho moderní verze se ve hrách zatím moc neobjevila.

Více informací teď nemáme. Musíme si počkat, zda Ubisoft obě hry oznámí.

Co si o spekulacích myslíte, zamlouvali by se vám takhle nové díly Assassin’s Creed a Watch Dogs? Kde byste chtěli, aby se odehrávaly? Jaké vlastnosti by hry měly mít? Co vám v těchto sérií chybí? Určitě nám napište do komentářů.

, , , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře