Battle royale fenomén Fortnite měl být původně zrušen

Popularita hry Fortnite každým měsícem stoupá a její bezplatná battle royale verze se stala základem obrovského fenoménu, který upoutal pozornost milionů hráčů po celém světě na počítačích, konzolích i mobilech. Společnost Epic Games, která Fortnite vyvíjí, díky popularitě navázala spolupráci se známými značkami a představila ve Fortnite například superhrdiny Avengers, Johna Wicka nebo legendárního basketbalistu Michaela Jordana.

Do dnešního dne jsme ale netušili, že Fortnite mohl být zrušen. Pro mnohé šokující informaci vyslovil Rod Fergusson, jenž v současné době vede studio The Coalition pod hlavičkou Microsoftu a připravuje střílečku Gears 5. Do roku 2012 byl Fergusson šéfem vývoje v Epic Games, přičemž o vývoji Fortnite se v týmu vedly vášnivé spory už od roku 2011. Příprava hry byla těžká a tvůrci řešili spoustu překážek a problémů, které podle Fergussona mohly vést až ke zrušení projektu. K tomu by došlo, kdyby Fergusson zůstal v Epic Games. Tím pádem by Fortnite nevyšel v létě 2017 a téhož roku v září by nenásledoval ani jeho battle royale režim, jenž zásadním způsobem ovlivnil herní svět.

[reklama]

„Kdybych zůstal v Epicu, musel bych Fortnite zrušit,“ řekl otevřeně vývojář a pokračoval: „Než jsem z firmy odešel, snažil jsem se o zrušení Fortnite, bylo to v době, kdy existoval pouze Save the World. Řešili jsme hodně problémů,“ dodal. A já mu věřím. Stačí si vzpomenout, kolikrát byla původní verze Fortnite (survival Save the World) představena, kolikrát ji Epic Games odložil a jaké názory na nevydanou hru v té době panovaly mezi hráči i novináři.


[reklama]

Zdroj: gameinformer.com

, , , , ,

Fortnite

Fortnite je online akce se stavěním a střílením. Hra nabízí dva módy. Save the World přináší kooperativní survival, zatímco Battle Royale až pro 100 hráčů je variací na oblíbený režim. Save the World je dostupný na PC, PS4 a Xboxu One, Battle Royale (free-to-play) ještě na Switch, iOS a Android.

Datum vydání: 25.07.2017 Platforma: Android | iOS | PC | PS4 | Switch | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Fortnite
[reklama]
[reklama]

Komentáře