Battlefield V představil režim Firestorm po vzoru Battle Royale. Na hráče čeká ohnivé peklo

Střílečku Battlefield V odehrávající se v období druhé světové války rozšíří multiplayerový režim Firestorm, který představuje vlastní verzi stále populárního Battle Royale, kterým zaujaly hry Fortnite, PUBG a nedávno Apex Legends od Respawnu, tvůrci série Titanfall. Firestorm bude v Battlefieldu V dostupný od 25. března letošního roku společně s třetí kapitolou Trial By Fire.

Z dřívějška víme, že ve Firestormu pohltí největší mapu v historii série Battlefield oheň a plameny budou postupně zmenšovat bezpečnou zónu a nutit hráče k pravidelnému ústupu. Battle Royale v podání Battlefieldu V se bude držet v ikonické hře v družstvu a boj vedený vozidly. O právo na život bude bojovat 64 hráčů po 16 družstev. Vítězem se stane poslední pěchotní družstvo naživu. Nic netušící nepřátelé můžete vyhladit tankem nebo dojet za záchranou transportními vozidly.

[reklama]

„Režim Firestorm vyvinulo studio Criterion Games ve spolupráci se studiem DICE. Režim umocňuje dobré stránky režimu Battle Royale začleněním toho nejlepšího, co může Battlefield nabídnout. Zkombinujte zmenšující se hrací plochu s charakteristickými prvky série Battlefield, jako je týmová hra, silná vozidla a destrukce, a vznikne tak jedinečný mód inspirovaný režimem Battle Royale, který je tak intenzivní, až se vám budou rolovat ponožky,“ píše se v tiskové zprávě.

[reklama]

„Od okamžiku, kdy se snesete z oblohy, až do chvíle, kdy se podrážkami dotknete země té největší mapy Battlefieldu všech dob – všeobjímající prstenec ohně tlačí na vás a vaše družstvo v totální válce o přežití s 16 družstvy až po čtyřech hráčích.“

„V každém zápase režimu Firestorm se nachází několik úkolů. Probíhat budou podobně jako v ikonickém režimu Conquest s tou výjimkou, že některé se nacházejí na pevně daných pozicích a některé na náhodných. Čekat můžete různé typy zásob, zbraní a vozidel. Spolupracujte s družstvem a plňte cíle, ať si odemknete to nejhodnotnější vybavení a zvýšíte šance na přežití.“

Mapa je masivní, největší v historii série Battlefieldu, ale vy na začátku nemáte žádné vybavení, budete potřebovat kořist a zbraně rozeseté po mapě. Zajišťování cílů a ovládání klíčových pozic bude definicí většiny střetů. Nicméně to, jak se tam s družstvem dostanete – a na jak dobrou výbavu si přijdete, až se vám to podaří – to nikdy nebude stejné.

Do bitevní vřavy na motivy Battle Royale promluví různý vozidla, jako například tank Panzer. Pokud se vám dostane do rukou tank, může vám to poskytnout neuvěřitelnou výhodu. Nezranitelní ale nebudete – musíte také správně odhadnout míru rizika oproti případně odměně, pokud v boji o nejobávanější kusy bojové techniky v Battlefieldu vyzvete ostatní družstva. Pokud se budete vozit transportním vozidlem, získáte s družstvem navrch, co se týče rychlosti a výkonu. Zkrátka pokud najdete něco s koly, můžete na tom dojet do boje, nebo tím rychle ustoupit.

Bude mód Firestorm stačit k tomu, aby se zmátořily prodeje Battlefieldu V, které jsou za očekáváním společnosti Electronic Arts? Battle Royale je v dnešní době populární, hry s těmito módy hrají desítky milionů hráčů, Fortnite, PUBG a Apex Legends překonávají jeden rekord za druhým, ale zda právě Firestorm bude tím, co Battlefield V oživí, to je těžké soudit. Musíme si počkat na to, jak se bude mód hrát, co všechno nabídne a jaká se v něm vytvoří komunity. Minimálně za nás zní boje v družstvu zajímavě, spolupráce bude nutná stejně jako v klasických multiplayerových módech této first-peson střílečky.
Zdroje: tisková zpráva

, , , , , ,

Battlefield V

Battlefield V vás v rámci návratu série ke svým kořenům zavede v dosud nevídaném zpracování druhé světové války do největšího válečného konfliktu v dějinách. Veďte své družstvo k vítězství a ve hře více hráčů zažijte zcela nové situace, jako například režim Grand Operations na několika mapách. Bojujte na celém světě v kampani pro jednoho hráče.

Datum vydání: 20.11.2018 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Battlefield V
[reklama]
[reklama]

Komentáře