Bitva o Řecko v nové multiplayerové mapě Battlefieldu V je inspirována operací Mercury z druhé světové války

30. května se bojiště ve first-person střílečce Battlefield V přesune do Středozemí se zcela novou mapou. Připravit se máme na intenzivní boje podél krásného krétského pobřeží, které je pustošeno zuřivou válkou inspirovanou skutečnou operací Mercury z roku 1941.

„Vyrazíte na krétské pobřeží, kde se Britové postavili invazi německých sil. Po herní stránce od multiplayerové mapy Mercury očekávejte totální válku nejen u vody, ale i vysoko nad mořem a rozdílnou bojovou techniku. Britské jednotky mají tanky a jen pár letadel, zatímco Němci oblohu v podstatě ovládají. Získejte výškovou převahu na skalnatých svazích a bojujte ve stísněných prostorech,“ říká Jonas Elfving ze švédského studia EA DICE a přikládá nový trailer.

Letmý pohled na Mercury

[reklama]

Jednotky:

  • Pěchota
  • Letouny
  • Vojenská technika

Velikost:

  • Střední až velká
[reklama]

Tempo:

  • Střední až rychlé

Herní styl

Na Mercury uplatníte spoustu různých herních stylů. Je to mapa navržená pro totální válku, kde hráči valí vpřed tanky, čekají na leteckou podporu a ze všech sil brání klíčové pozice. Zkušení hráči Battlefieldu si všimnou lehké podobnosti se třemi klasickými mapami ze starších titulů: Guadalcanal z Battlefieldu 1942, Altai Range z Battlefieldu 4 a Monte Grappa z Battlefieldu 1.

Vzhledem k velikosti a členitosti mapy se tempo boje bude různit. Najděte mezery v obraně a po křídle nebo napřímo se pusťte do přestřelky o některou vlajku. Na mapě je dost místa na souboje samopalů s brokovnicemi. Reconi zde můžou odstřelovat Supporty, a ti zase k zastavení nepřátel využijí své lehké kulomety.

Klíčové oblasti a dobývané kontrolní body

Bitva zuří v bohaté scenérii mezi olivovými háji a moderními věžemi radarů. Podívejme se na některé klíčové oblasti. Níže uvedené kontrolní body neboli vlajky z režimu Conquest dobře shrnují, co mapa Mercury nabízí.

Kontrolní bod A: Zátoka
Tahle vlajka označuje tichou pláž poblíž zříceného transportního letadla Osy. Oblast obklopují skalnaté útesy, které ji chrání před útoky z velké dálky a vytváří prostor pro vertikální střety mezi hráči na pláži a vysoko ve skalách.

Kontrolní bod B: Dům Poulosových
Nyní opuštěný domov zámožné rodiny se nachází nad starými olivovými háji a nabízí překrásný výhled na Egejské moře. Zdi a brány vás před kulkami a výbušninami ochrání jen pramálo, ale dají se nahradit pořádným opevněním.

Kontrolní bod C: Radarová stanice
Dvojice radarů a vysoká komunikační věž jsou zatím posledním projevem vojenské moci, kterou na ostrov přivedla válka. Rozlehlá kontrolní oblast zahrnuje oba radary a přilehlou budovu a najdete zde připravené palebné pozice i koridory kryté opevněním.

Kontrolní bod D: Vesnice
Tenhle dům stojí na kraji vesnice, těsně vedle tichého náměstíčka. Pozemek je obehnán bílou zdí, za níž se můžete trochu skrýt před nepřátelskou palbou, kterou můžete očekávat jednak seshora od radarové stanice, jednak z okolních kopců a oken sousedních domů.

Kontrolní bod E: Marina
Tady před válkou pracovali místní rybáři a po dlouhém dni u vody si chodili odpočinout do tiché kavárny. V otevřeném prostoru můžou tanky doplnit zásoby, ale přilehlá stavení a svahy poskytují ideální útočiště nepřátelské pěchotě.

Čtyři tipy pro úspěšné tažení mapou Mercury

Přečtěte si pár rad přímo od vývojářů, které vám a vašemu družstvu pomůžou na cestě za vítězstvím:

  • Hlavně buďte neustále ve střehu! V tak členitém terénu, jakým se vyznačuje Mercury, může útok přijít z nečekané výšky anebo z boku, na což je třeba dávat si pozor.
  • Pomáhejte vozidlům! Terén je zrádný. Opravujte svá vozidla, likvidujte útočníky, a pomozte tak kolegům za volantem přežít. Piloty podporujte odstraňováním protivzdušných stanovišť a strojů.
  • Stavte opevnění! Křivolaká krajina na mapě Mercury umí být nemilosrdná, ale pár pytlů s pískem dokáže v těžké chvíli vstřebat pořádnou porci střeliva.
  • Útočte po křídlech! Nevykrvácejte při čelních střetnutích. Využijte pláž a kopce ve svůj prospěch.

„Doufáme, že vás uvidíme na bojišti a že se těšíte na pokračování bitvy o Řecko na mapě Marita, která na vás čeká ve 4. kapitole: Defying the Odds,“ dodal Elgving.

Battlefield V vyšel na PC, PlayStation 4 a Xbox One v listopadu loňského roku. Jeho podpora bude minimálně jeden rok od vydání.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , ,

Battlefield V

Battlefield V vás v rámci návratu série ke svým kořenům zavede v dosud nevídaném zpracování druhé světové války do největšího válečného konfliktu v dějinách. Veďte své družstvo k vítězství a ve hře více hráčů zažijte zcela nové situace, jako například režim Grand Operations na několika mapách. Bojujte na celém světě v kampani pro jednoho hráče.

Datum vydání: 20.11.2018 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Battlefield V
[reklama]
[reklama]

Komentáře