Blackfire chtějí do češtiny lokalizovat karetní hru Cyberpunk 2077: Afterlife

Společnosti CD Projekt RED a CMON na rok 2020 oznámily vydání karetní hry Cyberpunk 2077: Afterlife, která po vzoru připravovaného a očekávaného RPG titulu Cyberpunk 2077 zavede hráče do temných uliček Night City, kde se kruté gangy střetávají s korporacemi v nekonečné válce o peníze, moc a kontrolu.

Hráči převezmou roli Fixera. Takto se v Night City říká hackerům a největším mozkům tohoto světa. Fixeři najímají jiné postavy pro špinavou práci, poskytnou jim potřebné vybavení a pošlou je na různé mise. K těmto činům ale budete potřebovat peníze a nejspíš i herní čas. Vydavatel totiž upozorňuje, že v Night City není nic zadarmo a hráči musejí najít rovnováhu mezi tím, co chtějí (potřebují) a tím co si skutečně mohou dovolit.

[reklama]

I ve videohře Cyberpunk 2077 budeme s minimálně jedním Fixerem spolupracovat. Zpět ale ke karetní hře. Za pomoci inovativního mechanismu a speciální hráčské desky se pak musíte rozhodnout, které karty chcete koupit a které obětovat, abyste si následně mohli koupit jiné karty. Za každou úspěšně zvládnutou misi se vám navýší bodový zisk, takzvaný Street Cred, což je údajně jediná měna, na které v Night City skutečně záleží.

Pod obrázkem článek pokračuje s dalšími informacemi.

Na bližší detaily si musíme nějaký čas počkat. Tuhle karetní hru ve spolupráci s vývojáři z polského studia CD Projekt RED navrhne Eric M. Lang, jenž pracoval i na karetním titulu na motivy hardcore záležitosti Bloodborne. Tisková zpráva navíc uvádí, že tohle je první vzájemný projekt obou společností, ale již nyní „existují plány na další kroky“. To by mohlo znamenat více her ze světa Cyberpunku, ale rovněž by se CMON mohli spustit do oblíbeného Zaklínače. Právě s tímto titulem se CD Projekt RED proslavil po celém světě.

Pro nás je důležité, že o lokalizaci karetní hry Cyberpunk 2077: Afterlife projevila zájem společnost Blackfire, která na náš trh dostala i karetní Bloodborne, Pána prstenů, Fallout, Star Wars nebo Hru o trůny.

„Hra se bude vyrábět na konci roku 2020, je to spíš projekt na rok 2021, nemáme k tomu zatím žádné podrobnosti. Lokalizovat jí chceme, ale není důvod teď něco velkolepě oznamovat. Jinými slovy, lokalizace je více než pravděpodobná, ale ještě není domluvená,“ uvedl na facebookové stránce Blackfire Michal Ekrt a dal českým fanouškům karetních her naději, že si v mateřštině budou moci zahrát i Cyberpunk 2077: Afterlife, i když s několikaměsíčním zpožděním oproti zahraničnímu vydání.

Pokud vás zajímají stolní hry, od 1. srpna je v zahraničních obchodech dostupná stolní hra Cyberpunk Red, která se odehrává desítky let před Cyberpunkem 2077 – vychází z Cyberpunku 2020 a poslouží jako prequel k tomu, co 16. dubna 2020 zažijeme ve videohře Cyberpunku 2077 na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One (české titulky potvrzeny pro všechny tři verze).


Zdroj: tisková zpráva, Facebook.com

, ,

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 je akční sci-fi RPG od autorů Zaklínače z polského studia CD Projekt RED.

Datum vydání: 16.04.2020 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Cyberpunk 2077
[reklama]
[reklama]

Komentáře