Bývalí tvůrci League of Legends vydají bezplatně akční RPG s lovem monster

Sérii Monster Hunter od Capcomu příští týden vyzve na souboj konkurent v podobě akčního RPG Dauntless, které vyjde 21. května bezplatně na Xbox One, PlayStation 4 a PC. V tento den hra rovněž ukončí předběžný přístup.

Studio Phoenix Labs, které je složeno z bývalých vývojářů oblíbeného titulu League of Legends, si od Dauntless hodně slibuje a na tento den se chystalo již od roku 2017, kdy spustilo uzavřenou alfa verzi na počítačích.

[reklama]

Koncept hry je založen na lovu velkých monster, průzkumu světa, craftingu, zlepšování zbraní a brnění. Dauntless budete moci hrát sami nebo v kooperaci s přáteli. Oproti sérii Monster Hunter má Dauntless přinést kratší souboje, jednoduší bojový systém a méně protivníků. Na druhou stranu je free-to-play a tvůrci chtějí svůj projekt postupem času rozšiřovat novým obsahem. Pochopitelně jsou ve hře zaimplementovány mikrotransakce, ale pouze pro kosmetické doplňky. Nechybí ani systém Battle Passu převzatí například z Fortnite, stejně jako jednotlivé sezóny. S úderem 21. května se rozběhne již pátá sezóna.

Pokud budete hledat PC verzi Dauntless, tak ji naleznete exkluzivně na Epic Games Store, na Steamu nebude. V budoucnu se má hra objevit i na Nintendu Switch a mobilních platformách iOS a Android.

[reklama]


Zdroj: eurogamer.net

, , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře