Česká nejvyšší fotbalová liga ve FIFA 20 bohužel nebude. Týmy Sparta, Slavie a Plzeň by ale chybět neměly

Je rozhodnuto. I přes jisté náznaky se bohužel opět nedočkáme plnohodnotné české fotbalové ligy ve hře FIFA 20. Společnost EA Sports zveřejnila seznam všech licencovaných lig ve FIFA 20 a o té naší není v seznamu ani čárka. Místo české ligy v seznamu figuruje britská Premier League, španělská LaLiga, německá Bundesliga, italská Serie A (Juventus bude mít jiný název, logo a stadion – čtěte zde) nebo prestižní Liga mistrů a Evropská liga, které od loňského roku jsou exkluzivitou pro sérii FIFA.

Ve FIFA 20 by ale mezi kluby neměli chybět tři čeští zástupci: Sparta, Plzeň a Slavie. Plzeň se po včerejší porážce 0:4 na hřišti Olympiakosu přesunula do bojů do Evropské ligy. Spartu čekají dvě předkola do Evropské ligy a Slavie válčí v kvalifikaci Ligy mistrů. Pokud se týmu nezadaří, automaticky se přesune do Evropské ligy. A právě díky účastni v Lize mistrů a Evropské lize se dá předpokládat, že všechny tři týmy ve FIFA 20 budou.

[reklama]

V loňském roce byl velký zájem, aby se nejvyšší fotbalová liga ve FIFA 19 objevila. Daniel Hajný, marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace, tou dobou v rozhovoru pro Seznam vysvětlil: „Výroba jednotlivé ligy do hry něco stojí. Už to není tak, že by nám společnost EA Sports za licenci platila. Věřím, že bychom se mohli v příštích letech domluvit. Být ve FIFA je pro nás z marketingového hlediska velmi zajímavé, protože cílíme na mladé fanoušky.“ Jak vidíme, letos to ještě nebude.

[reklama]

FIFA 20 vyjde 27. září na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Nintendo Switch verze bude dostupná ve stejný den v Legacy edici – běží na starém enginu a nebude mít tolik novinek jako FIFA 20 na prvních třech platformách. Ještě předtím si budete moci vyzkoušet FIFA 20 v demoverzi. Ta nemá stanovené datum vydání, ale bude k dispozici pro PC, PS4 a Xbox One. V demu by mělo být minimálně 6 týmů – Podle všeho Atlético de Madrid, Borussia Dortmund, Liverpool, Manchester City, Paris Saint-Germain a Real Madrid.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , , ,

FIFA 20

Díky novému autentickému průběhu zápasu, uživatelem kontrolovaným rozhodujícím momentům a vylepšenému systému fyziky míče se máte stát centrem každého zápasu ve FIFA 20.

Datum vydání: 27.09.2019 Platforma: PC | PS4 | Switch | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře FIFA 20
[reklama]
[reklama]

Komentáře