Čeští vývojáři poodhalují připravovanou dokumentární hru Svoboda 1945. Zabývá se událostmi po konci 2. světové války

Vývojářský tým Charles Games, který má za sebou úspěšnou hru Attentat 1942, dnes zveřejnil druhý teaser trailer na připravovanou hru Svoboda 1945.

Zatímco Attentat 1942 se odehrává za nacistické okupace Československa, připravovaná hra Svoboda 1945 se zabývá událostmi po konci 2. světové války, jako je odsun sudetských Němců, nástup komunistů k moci a kolektivizace. Hra vyjde v prvních měsících roku 2020 na PC, Mac, iOS a Android v českém jazyce, včetně textu a zvuku.

[reklama]

Titul Attentat 1942 byl vydán v říjnu 2017 a od té doby získal několik prestižních ocenění, mimo jiné „Česká hra roku 2017,” „Nejlepší hra” na festivalu A MAZE 2018 v Berlíně a nominaci na IGF Award 2018 v San Franciscu.

Svoboda 1945 bude prezentována na Gamescomu v Kolíně nad Rýnem, v českém stánku CZECHINVEST umístěném v hale 03.2, číslo stánku E-059g. „Máme radost, že hru budeme prezentovat právě v Německu. Svoboda 1945 se dotýká komplikované česko-německé historie, takže jsme zvědaví, jak na ni bude německé publikum reagovat,” říká Vít Šisler, hlavní designér hry.

[reklama]

„Svoboda 1945 vypráví příběh malé vesnice v českém pohraničí. Její komplikovaná minulost ovlivňuje vztahy ve vesnici dodnes a dotýká se i vaší rodiny. Opět se budete snažit rozplést složitý příběh pomocí rozhovorů s pamětníky,” přibližuje nový videoherní projekt Vít Šisler z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, hlavní designér hry.

„Poválečné období nepřineslo jen radost z osvobození, ale také bolestné sčítání ztrát, výbuchy často těžko omluvitelného násilí a hledání nového rámce společenského uspořádání, které však již bylo ovlivněno začátkem studené války,“ vysvětluje historik Jaroslav Cuhra z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky.

Svoboda 1945 je vyvíjena v Unity enginu a obsahuje kombinaci interaktivního komiksu, videorozhovorů, archivních záběrů a poutavých miniher. „Přechod na novou technologii nám rozvázal ruce a při vývoji tak máme daleko více prostoru pro kreativitu,” dodává Jakub Gemrot, vývojář hry z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Charles Games, vývojářský tým připravující hru Svoboda 1945, sestává z vědců a studentů Univerzity Karlovy a Akademie věd a nezávislých umělců.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře