Čeští vývojáři stojící za úspěšnou hrou Attentat 1942 oznámili vývoj hry Svoboda 1945 pro PC a mobily

Vývojářský tým Charles Games, který má za sebou úspěšnou hru Attentat 1942, oznámil práce na nové hře, která se bude jmenovat Svoboda 1945. Stejně jako Attentat 1942, i nová hra Svoboda 1945 bude historicky věrná.

„Svoboda 1945 vypráví příběh malé vesnice v českém pohraničí. Její komplikovaná minulost ovlivňuje vztahy ve vesnici dodnes a dotýká se i vaší rodiny. Opět se budete snažit rozplést složitý příběh pomocí rozhovorů s pamětníky,” říká Vít Šisler z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, hlavní designér hry.

[reklama]

Zatímco Attentat 1942 se odehrává za nacistické okupace Československa, Svoboda 1945 se zabývá událostmi po konci 2. světové války, jako je odsun sudetských Němců, nástup komunistů k moci a kolektivizace.

„Poválečné období nepřineslo jen radost z osvobození, ale také bolestné sčítání ztrát, výbuchy často těžko omluvitelného násilí a hledání nového rámce společenského uspořádání, které však již bylo ovlivněno začátkem studené války,“ vysvětluje historik Jaroslav Cuhra z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky.

Svoboda 1945 je vyvíjena v Unity enginu a obsahuje kombinaci interaktivního komiksu, videorozhovorů, archivních záběrů a poutavých miniher. „Přechod na novou technologii nám rozvázal ruce a při vývoji tak máme daleko více prostoru pro kreativitu,” dodává Jakub Gemrot, vývojář hry z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Charles Games, vývojářský tým připravující hru Svoboda 1945, sestává z vědců a studentů Univerzity Karlovy a Akademie věd a nezávislých umělců. Vývoj hry byl podpořen Ministerstvem kultury a Technologickou agenturou České republiky. Vydání hry Svoboda 1945 je naplánováno na první čtvrtletí roku 2020 pro platformy PC, Mac, iOS a Android. Hra bude k dispozici v českém jazyce, včetně textu a zvuku.

Hra Attentat 1942 byla vydána v říjnu 2017 a od té doby získala několik prestižních ocenění, mimo jiné „Česká hra roku 2017,” „Nejlepší hra” na festivalu A MAZE 2018 v Berlíně a nominaci na IGF Award 2018 v San Franciscu.


Zdroj: tisková zpráva

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře