Cestu post-apokalyptickým Ruskem ve střílečce Metro Exodus zpříjemní grafické efekty Nvidie

Nové grafické karty společnosti NVIDIA založené na architektuře NVIDIA Turing umožní vývojářům her využít nové grafické efekty pro objekty a prostředí v reálném čase, včetně fyzikálně přesnými, realistickými stíny, odrazy světla, refrakcemi a globálním osvětlením. Novou technologii se rozhodlo studio 4A Games zahrnout do post-apokalyptické střílečky Metro Exodus, aby hráčům zpříjemnilo cestu ruskou divočinou, jež je zpustošena jadernou válkou.

Možnosti technologie prezentují tvůrci Metra Exodus v šestiminutové demoverzi. Ta byla pořízena s grafickou kartou GeForce RTX 2080 Ti (cena za grafiku je přes 32 tisíc korun). „Platforma NVIDIA RTX a nová 20. řada grafických karet GeForce RTX přináší ray tracing v reálném čase do her o 10 let dříve než kdokoli očekával,“ řekl Tony Tamasi, senior vice president of Content and Technology v NVIDIA, a dodal: „Díky umělé inteligenci a hardwarové akceleraci světelných paprsků integrovaných do grafických karet GeForce RTX je pravidelné využívání těchto futuristických možností doslova za rohem.“

[reklama]

NVIDIA RTX má dodat vývojářů mnoho nástrojů, aby mohli snadno ray tracing a efekty umělé inteligence ve svých hrách využívat, včetně hardwaru a softwaru umožňujících pokročilé programování úrovní stínů, ray tracing a hloubkovou analýzu. NVIDIA RTX je podporována v aplikaci DirectX Raytracing (DXR) společnosti Microsoft a usnadňuje implementaci do her vyvíjených v rozhraní Windows a Vulkan i skrze hardwarovou akceleraci dostupnou díky architektuře NVIDIA Turing.

[reklama]

Jaké další hry budou ray tracing v reálném čase podporovat? Závody Assetto Corsa Competizione, dobrodružsná first-person střílečka Atomic Heart, Battlefield V, akční adventura Control od tvůrců Alana Wakea a Quantum Break, Enlisted, Justice, JX3, MechWarrior 5: Mercenaries, ProjectDH a Shadow of the Tomb Raider.

Co myslíte, má tahle technologie ve hrách budoucnost? Je to něco, co by vás přimělo si novou grafickou kartu koupit? Svěřte se nám do komentářů, kde si o tom všichni můžeme popovídat.

Metro Exodus vyjde 22. února 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Ve hře budou české titulky. Více na kartě hry, kde naleznete screenshoty, videa a všechny potřebné informace.

, , , , ,

Metro Exodus

Artyoma čeká další dobrodružství. Musí utéct z metra a vést stoupence na cestě přes post-apokalyptické Rusko. Metro Exodus je příběhová akce z pohledu první osoby. Prozkoumáte ruskou divočinu napříč obrovskými, nelineárními úrovněmi při sledování příběhu, který vás provede celým rokem přes jaro, léto a podzim až do hlubin jaderné zimy. Příběh je inspirován románem Metro od Dmitrije Glukhovského.

Datum vydání: 15.02.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Metro Exodus
[reklama]
[reklama]

Komentáře