Chcete si zahrát hry z Xboxu na smartphonu? Technologie xCloud od Microsoftu to umožní

Microsoft si pohrává s myšlenkou přenést své hry na všechna možná zařízení, aby se tituly jako Halo, Forza nebo Gears of War dostaly k co největšímu množství hráčů. Zdánlivě se zdá, že by společnost z amerického Redmondu nemusela v budoucnu sázet na své konzole Xbox, ale než tahle doba nastane, uplyne ještě hodně vody v řece zvané videoherní průmysl. Proč se ale nepodívat do let budoucích, v nichž bude streamování hrát nejspíš velkou roli.

Microsoft se na budoucnost připravuje s technologií xCloud, která umožní hrát hry na jakémkoliv zařízení a zároveň zachovat kvalitu z konzole, včetně grafiky a plynulosti. Důkaz pokroku je dnešní prezentace. Microsoft spojil smartphone s operačním systémem Android bezdrátově s Xbox One ovladačem přes Bluetooth a ukázal, jak na méně výkonném mobilu (v porovnání s konzolemi Xbox One) šlapou open-world závody Forza Horizon 4. Požadované je akorát vysokorychlostní a stabilní připojení k internetu. Výkon zařízení dodají vzdálené servery a na mobil se přenáší již hotový obraz.

[reklama]

Z videa se zdá, že Forza Horizon 4 na mobilu přes xCloud není úplně plynulá. Na druhou stranu pokrok je znatelný a vše si žádá svůj čas. S veřejným testováním chce Microsoft začít již v letošním roce, ale zatím neuvedl přesně, kdy se tak má stát a za jakých podmínek. Je dost možné, že první test bude určen jen pro určité regiony, například Spojené státy americké, kde společnost má své servery.


[reklama]

Zdroje: gamespot.com

, , , ,

Forza Horizon 4

Na největší oslavě automobilismu na světě se může během dynamické sezóny vše změnit. Vydejte se k cíli sami, nebo se spojte s ostatními a prozkoumejte krásu a minulost Británie v jednom společném světě. Čeká na vás možnost sbírat, řídit a přizpůsobit svým představám více než 450 vozů. Závody, kaskadérské kousky, tvůrčí zábava a zkoumání... Zvolte si svoji cestu k titulu Horizon Superstar.

PC verze pouze digitálně, vyžaduje Windows 10.

Datum vydání: 02.10.2018 Platforma: PC | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Forza Horizon 4
[reklama]
[reklama]

Komentáře