Cyberpunk 2077 bude komplexnější, zralejší a rozsáhlejší. Tvůrci Zaklínače 3 prozradili spoustu nových detailů

Po kratší pauze se k nám dostává další várka informací týkajících se netrpělivě očekávané novinky od vývojářů z polského CD Projektu RED, kteří vytvořili skvělou trilogii Zaklínač. Obsahově bezedná studnice jménem Cyberpunk 2077 právě vydala další ze svých tajemství a je proto nasnadě, abychom se jim postupně věnovali.

Jakožto příběhové RPG se Cyberpunk 2077 předně soustředí na rozsáhlejší konverzace s větvenou možností volby. Oproti dialogovým možnostem nejaktuálnější tvorby studia (třetího Zaklínače) se ale očividně jedná o daleko komplexnější a zralejší systém, který mnohem lépe reaguje na to, co zrovna děláte vy nebo vaše okolí. To ostatně potvrzuje zpráva, která tvrdí, že do běžného hovoru mezi V a jinou postavou může kdykoliv vstoupit někdo další. Ten může ovlivnit probíhající dialog a nabídnout vám nové možnosti řešení rozhovoru, případně přinést zásadní informace, které například změní vaše rozhodnutí.

[reklama]

Konverzace v Cyberpunku 2077 proto budou působit mnohem živějším a uvěřitelnějším dojmem, což rozhodně pozitivně ovlivní celkovou dynamiku hry. Tomu rozhodně nahrává i fakt, že s NPC budete moct mluvit z pohodlí vašich vozidel bez toho, aniž byste museli vystupovat.

[reklama]

U konverzací ovšem celková komplexnost hry nekončí. Stejná péče byla věnována i jednotlivým atributům postavy a systému vylepšování. Hra obsahuje celkem 60 perků, které můžeme jednotlivě vylepšit o pět levelů, skilly a atributy pak lze vyškálovat až na level 10. Logicky proto čím větší úroveň, tím lepší a rozmanitější schopnosti. Ty navíc můžete kombinovat s jinými herními prvky, abyste dosáhli lepších výsledků například při hackování nebo při boji. Nabízí se tak využití posilovačů výkonu, prostředí a dalších.

Jednotlivé schopnosti si ovšem oproti většině jiných RPG nemůžete sami vylepšit. Abyste tak mohli učinit, musíte buď navštívit trenéra nebo instalovat implantáty. Navíc se také musíte soustředit na průběžné vylepšování místních augmentací (pokud si nějaké instalujete), které lze upravovat jen u daných specialistů. Na koleni totiž můžete udělat jen menší změny mírně ovlivňující celkový efekt augmentací.

Neměnnou roli v Cyberpunku 2077 hraje i reputace, kterou v průběhu hraní získáváte. Na vaší důvěryhodnosti proto závisí nejen celkové dění ve městě, ale i to, jak se k vám budou chovat jednotlivá NPC a obchodníci. Ti kromě běžného zboží nabízí i vzácné předměty, které postupem času budete potřebovat na lepší implantáty, potažmo zbraně, jelikož i crafting představuje důležitou součást hry. Jenže dostupnost jednotlivého zboží závisí právě na vaší reputaci, tedy přeloženo – čím vzácnější předmět, tím více reputace je potřeba už jen k tomu, aby vám ho obchodník nabídl a prodal. A se zvyšující se reputací přibývá i kvality produktů, tím pádem dvě mouchy jednou ranou.

Boj byl obohacen o interaktivní prostředí, které poskytuje diverzitu řešení dané situace. Nebo se lze střetům vyhnout úplně, a to i v případě bojů s bossem. Zde si tedy Cyberpunk 2077 nezadá s hrami typu Deus Ex nebo Dishonored, opět ale danou formuli rozšiřuje o další prvky. Zde asi za největší zmínku stojí velice vyspělá umělá inteligence, která se proti vám snaží prostředí využít ve svůj prospěch.

Ačkoliv by se možná mohlo zdát, že je Cyberpunk 2077 hra mimo naši realitu, pravda je naprosto opačná. Vývojáři se snaží zachovat kontinuitu naší společnosti, proto tedy ve hře najdeme různá náboženství a komunitu rozdělenou jak ekonomicky, tak názorově, jelikož ne všichni chtějí implantáty.

Cyberpunk 2077 se tedy zatím jeví jako živoucí a velice realistický zážitek, který bude radost projít. Kromě toho se ale hra nebojí pracovat s náhodou a staví před nás, alespoň prozatím, úctyhodný počet řešení té či oné situace. Dnes jsme se navíc dozvěděli ještě o skryté zbrani v podobě velmi ostrého nanovlákna.

Cyberpunk 2077 vyjde 16. dubna 2020 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Všechny tři verze nabídnou české titulky.

, , , , , ,

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 je akční sci-fi RPG od autorů Zaklínače z polského studia CD Projekt RED.

Datum vydání: 16.04.2020 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Cyberpunk 2077
[reklama]
[reklama]

Komentáře