Další Dead Rising jen tak nebude. Capcom zavřel tým ve Vancouveru

Nemilá zpráva pro všechny fanoušky série Dead Rising se zombíky. Capcom zavřel tým ve Vancouveru, který dal této značce život a podle všeho pracoval na novém díle. Společnost se bedlivě podívala na své dostupné zdroje a aby zajistila potřebnou kvalitu, musela prý kanceláře v přístavním kanadském městě zrušit, včetně rozpracovaných projektů.

„Přezkoumáváme přidělení našich zdrojů na podporu her světové třídy. Vzhledem k tomuto procesu jsme se rozhodli zrušit vývojové projekty ve studiu Capcom Vancouver a soustředit se na vývoj hlavních titulů v Japonsku. Součástí našeho nového směru je pozastavení stávajících operací ve Vancouveru. Zaměstnanci budou propuštěni a kancelář uzavřena. Vážíme si tvrdé práce a odhodlání všech členů týmu při vytváření nezapomenutelných herních zážitků v sérii Dead Rising a Puzzle Fighter,“ uvedl mluvčí společnosti Capcom v prohlášení pro GI.biz.

Oficiální obrázky z Dead Rising 4

[reklama]

Můžeme pouze hádat, co vše ve Vancouveru připravovali za hry. Tvůrci série Dead Rising a mobilního free-to-play puzzle titulu Puzzle Fighter pro iOS a Android nepracovali pouze na jednom novém projektu. To by Capcom neočekával ztrátu ve výši astronomických 4,5 miliardy jenů (40 miliónů dolarů, 868 miliónů korun). Na povrch postupně vyplouvají neoficiální zprávy o stopnutí vývoje dalšího Dead Rising a neoznámené akční adventury. Představenstvo Capcomu se mělo rozhodnout již v únoru letošního roku. V té době propustilo 50 vývojářů. Dnes zbylých 158 zaměstnanců. Práci si udrželo jen pár lidí. Ti mají za úkol vyklidit kanceláře a postarat se o logistiku.

Z prohlášení Capcomu se zdá, že chystané projekty ve Vancouveru neodpovídaly kvalitě, kterou vydavatelství požaduje. Možná to není definitivní konec Dead Rising, možná dostane stagnující série druhou šanci a vývoje se ujmou programátoři, designéři a scénáristé v Japonsku. Uvidíme.

Poslední Dead Rising, s číslovkou 4, vyšel 6. prosince 2016 na Xbox One. Hlavního hrdinku Franka Westa zavedl do městečka Williamette v americkém Coloradu, kde na Vánoce musel bojovat se zombíky v obchoďáku i mimo něj. Příběhová stránka byla jedno velké klišé za druhým s poměrně nezajímavým obsahem a repetitivní náplní misí a úkolů. Technická stránka bohužel hru nezachránila. I přes kritické přijetí se Dead Rising 4 dostal o tři měsíce později na PC a koncem roku 2017 na PlayStation 4.

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře