Do roku 2021 slibuje CD Projekt RED vydat dvě velké hry. Bude po Cyberpunku 2077 následovat nový Zaklínač?

Polská společnost CD Projekt RED se ve světě proslavila RPG dobrodružstvím zaklínače Geralta z Rivie, který v otevřených fantasy světech lovil monstra a bojoval s nepřáteli. Po třech úspěšných dílech si dal Zaklínač pauzu a vývojáři se rozhodli soustředit na kyberpunkovou akci s RPG prvky jménem Cyberpunk 2077. To ale není jediný projekt, který v CD Projektu RED chystají.

Donata Popławska z CD Projektu RED na oficiálním diskuzním fóru zopakovala, že na strategii CD PROJEKT Capital Group se nic nemění a společnost má nadále v plánu v letech 2017 až 2021 vydat dvě velké hry, které se řadí do kategorie AAA. Prvním projektem je dlouho očekávaný Cyberpunk 2077, ale co je to druhé? Může to být Zaklínač? To nekomentovala: „Momentálně se zaměřujeme na produkci a propagaci Cyberpunku, takže nechceme komentovat další projekty.“

Trilogie Zaklínače prodala přes 33 milionů kusů. Byla by škoda, kdyby se CD Projekt RED k této sérii v budoucnu nevrátil.

[reklama]

S ohledem na tento komentář neočekáváme oznámení druhého titulu dříve než po vydání Cyberpunku 2077. Ovšem u něj stále nevíme, kdy se tak stane, i když se předpokládá konec letošního roku, nebo začátek roku 2020 na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Popławska potvrzením plánu navázala na slova generálního ředitele CD Projektu RED. Adam Kiciński v loňském roce prozradil, že vedle Cyberpunku 2077 pracují ještě na dalším projektu. Pak dodal slova, která zamrzela fanoušky Zaklínače. Studio opustilo toto universum, ale nevyloučil návrat v budoucnu.

[reklama]

„Zaklínač je jednou ze dvou franšíz, na kterých je možné v budoucnu stavět. Dnes bohužel nemohu nic prozradil,“ řekl v té době Kiciński. Pokud by se Zaklínač vrátil, nenavázal by na úspěšnou trilogii. Příběh Geralta je dle scénáristů uzavřen.

CD Projekt RED využil svět a postavy Zaklínače u karetní free-to-play hry GWENT: The Witcher Card Game, jež tento měsíc obdržela první rozšíření. Tenhle titul se ale do AAA produkce nepočítá.

Cyberpunk 2077: První gameplay záběry


Zdroje: vg247.com

, , , , , ,

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 je akční sci-fi RPG od autorů Zaklínače z polského studia CD Projekt RED.

Datum vydání: 16.04.2020 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Cyberpunk 2077
[reklama]
[reklama]

Komentáře