Drtivá většina videoher zobrazuje násilí. Pouze 41 her vystavených na E3 2019 lze považovat za nenásilné

Hráči ve svém okolí často slýchávají, že hry pro počítače, konzole a mobily jsou příliš násilné. Za pravdu jim dává průzkum během letošního veletrhu E3. V Los Angeles bylo prezentováno 239 her. Z tohoto pouze 41 her lze považovat za nenásilné. Zbývajících 83 procent videoherních titulů zobrazovalo nějaké prvky násilí, případně boj a zabíjení.

Redaktoři zahraničního serveru GamesIndustry.biz udělali svůj velký průzkum během největšího veletrhu videoher na světě a při něm došli z ještě jednomu zajímavému zjištění. Pouze 17 procent her ze zmíněných 41 pochází o významných vydavatelských společností. Zbytek tvoří nezávislí vývojáři.

[reklama]

Největší podíl na nenásilných hrách má firma Electronic Arts, která na E3 ukazovala fotbal FIFA 20. americký fotbal Madden NFL 20 a rozšíření pro simulátor života The Sims 4. Druhé místo obsadil Ubisoft s aktualizací pro adrenalinový sportovní titul Steep a vzdělávací režim pro Assassin’s Creed Odyssey.

Naproti tomu, z 51 her společnosti Microsoft pouze 24 procent neobsahovalo žádné nenásilí. Většina z nich je ovšem přiřazena do programu ID@Xbox, jenž pomáhá nezávislým studiím. Když si je odmyslíme, tak jde pouze o hry Microsoft Flight Simulator a DLC s Legem do Forzy Horizon 4.

[reklama]

Zajímavé je také Nintendo. Tato společnost je nejvíce spojována s rodinnými hrami. Ovšem na E3 ukázala pouze 7 procent takových her. Jednou z nich je Animal Crossing: New Horizons pro Switch.


Zdroj: gamesindustry.biz

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře