Dva roky vězení dostal hacker, který DDoS útokem ochromil servery společnosti Sony Online

V letech 2013 a 2014 podnikla skupina DerpTrolling řadu DDoS útoků na servery herních společností. Ochromeny byly servery společnosti Sony Online Entertainment (dnes známá jako Daybreak Games), služba Battle.net, stejně tak servery pro hry Dota 2 i League of Legends. Hráči se kvůli přetížení serverů nemohli přihlásit do sítě PlayStation Network a hrát s ostatními hráči.

V listopadu se v americkém státě Utah k činu přiznal třiadvacetiletý Austin Thompson, jenž byl vůdcem skupiny DerpTrolling. 3. července letošního roku padl trest. Hacker nastoupí 23. srpna do vězení a odsedí si 27 měsíců ve vězení a firmě Daybreak Games musí zaplatit škody ve výši 95 tisíc dolarů.

[reklama]

Stojí za to připomenout, že útokům od skupiny DerpTrolling předcházela akce Lizard Squadu. Ta se také zaměřovala na tehdejší Sony Online Entertainment. Jejich nejzávaznějším činem ale byly falešné informace o bombě na palubě letadla, kde v té době seděl generální ředitel Sony Online Entertainment. Piloti byli donuceni k neplánovanému přistání. Potrestáni byli dva členové Lizard Squad – dvacetiletý Zachary Buchta dostal tři měsíce ve federálním vězení a bylo mu nařízeno zaplatit 350 tisíc dolarů. Julius Kivimaki ve Finsku v červenci 2015 obdržel dvouletý podmíněný trest.

DDoS je útok na systém nebo služby, jehož cílem je paralyzovat jeho provoz. Útočník nasměruje obrovské množství dotazů na konkrétní server a přetíží ho.


[reklama]

Zdroj: polygon.com

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře