EA na podzim vydají závody Need for Speed, střílečku Plants vs. Zombies a příběhovou akci Star Wars Jedi: Fallen Order

Společnost Electronic Arts na podzim letošního roku uvede na trh nový díl z arkádové závodní série Need for Speed a nové Plants vs. Zombies. Oba tituly vyjdou na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Ve stejném období bude debutovat i singleplayerová akční adventura Star Wars Jedi: Fallen Order. Ta má datum stanovené na 15. listopadu. V září se očekávají klasické sportovní tituly FIFA, NHL, Madden a NBA Live.

Plants vs. Zombies bude střílečka. Pravděpodobně pokračování Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 z roku 2016. Hráči opět budou bojovat proti sobě na straně rostlinek a zombíků. Poslední díl NFS vyšel v roce 2017 s podtitulem Payback. Na novince opět pracuje studio Ghost Games. Fanoušci doufají, že by se mohli vrátit k oblíbenému stylu Underground a zaměřit se více na úpravy vozidel po vizuální i výkonnostní stránce. Payback byly ale akčnější závody a více příběhové. Dle aktuálních informací směřuje NFS k pouličním závodům s policií.

Za poslední čtvrtletí (období od 1. ledna do 31. března tohoto roku) dosáhla společnost Electronic Arts tržeb 1,36 miliardy dolarů. Pro srovnání, ve stejném období předchozího roku byly tržby 1,26 miliardy dolarů. Zajímavé je, že v minulém účetním roce (od 1. dubna 2018 do 31. března 2019) pocházelo 75 % všech příjmů z digitálních zdrojů – prodeje digitálních verzí her, mikrotransakce a předplatné. V tomto segmentu tržby EA meziročně vzrostly o 5 %.

[reklama]

Pro EA se stává důležitou stránkou free-to-play model. Battle royale titul Apex Legends od studia Respawn za krátkou dobu dosáhl na 50 milionů registrovaných hráčů a FIFA Mobile a PC verze FIFA Online mají dohromady přes sto milionů uživatelů.

Ještě prognózy. EA u Star Wars Jedi: Fallen Order do koncem března 2020 očekává prodeje 6 až 8 milionů. U Need for Speed je odhad skromnější – 4 miliony – a u Plants vs. Zombies se počítá s několika miliony.

Detaily víme pouze o Star Wars Jedi: Fallen Order. Jde o singleplayerovou akční adventuru, v níž hrajeme za jednoho z posledních Jediů a musíme udělat vše, co je nezbytné k přežití. Musíme dokončit svůj výcvik dříve, než inkvizitoři Impéria odhalí náš plán na obnovu řádu Jediů. Postupně se zdokonalíme v boji se světleným mečem v technikách úderů, blokování a vyhýbání se nepřátelům. S pomocí své zbraně a Síly se postavíme prý jakékoli výzvě. Při tom prozkoumáte starodávné lesy, větrem bičované útesy a strašidelné džungle a sami se rozhodneme, kdy a kam se vydáme dále.

Další informace budou oznámeny nejpozději do 9. června 2019 – EA pořádá v Los Angeles akci EA Play těsně před tiskovými konferencemi na E3.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře