Emulátor PS3 her funguje lépe. Důkaz přináší ukázka z Red Dead Redemption na PC

Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Tak tímhle úslovím se řídí fanoušci, kteří odhodlaně pracují na PC emulátoru her z generace konzole PlayStation 3. Jejich cílem je rozběhnout hry, které nevyšly na počítače, v kvalitě, aby se daly bez větších problémů hrát. Jejich snažení můžete nově zhodnotit na videu zaznamenávající Red Dead Redemption.

Video zveřejnil YouTube kanál ZEROx, který na emulátoru RPCS3 vyzkoušel Red Dead Redemption z roku 2010. Tuhle skvělou hru Rockstar nevydal na počítače a komunita bedlivě sleduje, zda na jejich stroje dorazí alespoň nové Red Dead Redemption 2, které je právem považováno za hru roku 2018, i když občas nějaké to ocenění kovbojce sebe God of War.

[reklama]

Z videa je patrné, že emulátor RPCS3 zvládá Red Dead Redemption celkem hladce (občas při 30FPS), ale než se pustíte do vlastního vyzkoušení (emulátor lze stáhnout zde), tak ukázka běží na počítači s procesorem Inter řady i9 9900K, což určitě výrazně pomohlo. Na slabších procesorech může být ještě problém. Vývoj emulátoru RPCS3 je ale na dobré cestě a jednoho dne by mohl fungovat i na slabším hardwaru.

Další možností k zahrání Red Dead Redemption je služba PlayStation Now. K ní potřebujete stabilní a rychlé internetové připojení, abyste si vybrané hry z PS4, PS3 a PS2 mohli zahrát na PS4 nebo PC. Ovšem tahle online streamovací služba není u nás ještě oficiálně podporována. Sony chce v letošním roce PS Now rozšířit do dalších zemí. Třeba budeme mezi nimi.

[reklama]

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře