Epic koupil studio Psyonix a s ním i hru Rocket League

Začalo to rozhazováním desítek milionů dolarů za časovou exkluzivitu obchodu Epic Games Store (například Metro Exodus) a pokračuje to koupí studia. Společnost Epic Games se rozšířila o studio Psyonix, které vytvořilo hru Rocket League. Očekává se, že transakce bude dokončena na přelomu května a června tohoto roku. O částce nejsou uvedeny žádné informace.

Rocket League se koncem roku objeví v nabídce obchodu Epic Games Store. Tvůrci zdůraznili, že hra zůstane nadále k dispozici na Steamu od Valve a bude na této platformě vždy podporována – aktualizace a nový obsah. Jisté to ale není s budoucím nákupem Rocket League na Steamu, je možné, že s příchodem hry na Epic Store přestane být titul prodáván na Steamu a noví hráči se budou muset v případě koupě smířit s Epic Games Store.

[reklama]

Vedení Psyonixu vidí nad akvizicí jen samá pozitiva, která pocítí hráči Rocket League. Studio bude disponovat dalšími prostředky na budoucí vývoj hry. Takové ujištění ale neuklidnilo všechny hráče. Při oznámení obchodu zaplavily Steam negativní recenze na Rocket League. Na to ale Valve pamatuje a má opatření, že podobné recenze nebudou započítávány do celkového hodnocení produktu.

Rocket League debutoval v červenci 2015 na PC a PlayStationu 4 (v rámci PS Plus). V únoru 2016 dorazil na Xbox One a v listopadu 2017 se dostal na Nintendo Switch. Jen na Steamu hru měsíčně hraje více než 30 tisíc hráčů. Loni v létě se Psyonix chlubil, že dosáhl na 50 milionů hráčů, kteří si zahráli Rocket League.

[reklama]

Rocket League je rychlá, jednoduchá a zábavná varianta fotbalu, kde neovládáte hráče, nýbrž vozidla. Cíl je ovšem stále stejný, dostat míč do soupeřovy branky. Budete vybaveni obrněnými vozidly a v propracovaných arénách budete narážet do obřích míčů a sázet úžasné góly, nebo jim naopak zabránit.


Zdroj: oficiální stránka hry

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře