FIFA 20 se pochlubí autentickým průběhem zápasu, lepší fyzikou míče i pouličním fotbalem

Letošní ročník fotbalové série FIFA od EA Sports bude obohacen o pouliční fotbal v režimu Volta, který byl zatím odhalen jen z části. Jeho kompletní představení je naplánováno na srpen společně s novinkami v režimu Ultimate Team. Lze předpokládat, že tyto novinky uvidíme v rámci veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem. Ten začíná 20. srpna. V červenci pak budou zveřejněny informace o kariéře, virtuálních klubech a bližší detaily o hratelnosti.

Už dnes ale něco málo víme. Nejprve se zaměříme na režim Volta. Ten vrací fotbal zpět do ulic a nabídne kreativní kopanou na různých místech po celém světě – od podjezdu v Amsterdamu přes plácek v jedné z londýnských čtvrtí po střechu tokijské budovy. Hrát budete moci podle chuti. Klidně si můžete zahrát 3 na 3 bez brankáře, 4 na 4, 4 na 4 bez brankáře, 5 na 5 a profesionální futsal. Kromě toho Volta nabídne různorodé velikosti hřišť a rozmanitá prostředí s mantinely a bez nich.

[reklama]

Ve Volta režimu si budete moci vybudovat své mužstvo, provést svého hráče příběhovým režimem Volta, postupovat v on-line lize nebo se vydat s oblíbenými profesionálními týmy přímo do ulic ve variantě Výkopu. Svého fotbalistu si upravíte podle svého gusta, vyberete si mužského nebo ženského herního avatara a pomocí široké nabídky oblečení, účesů, tetování a oslavných gest mu dáte styl, který budete chtít. Dokončením herních výzev odemknete další oblečení.

[reklama]

Vývojáři EA Sports tvrdí, že FIFA 20 na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One představuje fotbalovou inteligenci, která odemyká bezkonkurenční možnosti v oblasti realističnosti herního systému. Díky novému autentickému průběhu zápasu, uživatelem kontrolovaným rozhodujícím momentům a vylepšenému systému fyziky míče se mají hráči stát centrem každého zápasu.

Autentický průběh zápasu

Prostřednictvím prvku Autentický průběh zápasu je kladen větší důraz na hru ze strany uživatele, a to tím, že fotbalisté řízení umělou inteligencí budou mít lepší povědomí o čase, prostoru a pozici hráče na hřišti. K tomu také dopomohou nové dynamické situace jeden na jednoho, vylepšené bránění ze strany fotbalistů řízených hrou a přirozený pohyb hráčů.

 • Dynamické situace jeden na jednoho: Vylepšený průběh zápasu, jehož tempo kopíruje nejlepší ligové soutěže světa, přinese více situací jeden na jednoho s důrazem kladeným na uživatelem ovládané rozhodující momenty.
 • Bránění ze strany hráčů řízených hrou: Přepracovaný systém poziční hry a obranných zákroků umožní fotbalistům řízeným hrou lépe reagovat na chování uživatele. UI nabídne rozumnou defenzivní podporu, čímž ještě znásobí výhody bránění ze strany uživatele.
 • Přirozený pohyb hráče: Díky inovacím v oblasti aktivního pohybu a poziční hry se fotbalisté řízení hrou pohybují přirozeněji a klidnějším dojmem, než tomu bylo doposud, což vylepšuje již tak realistický fotbalový pohyb všech hráčů na hřišti.

Rozhodující momenty

Rozhodující momenty vám dávají větší kontrolu nad okamžiky, které určují výsledek zápasu. Na klíčové fáze každého utkání tak budete mít zvýšený vliv, ať už jde o vyrovnané zakončení na útočné třetině hřiště, kontrolované obranné zákroky v defenzívě, nový driblink do stran, nebo vylepšené zahrávání standardních situací.

 • Driblink do stran: Nový prvek driblinku do stran přidává útočným možnostem další rozměr, když vám umožňuje pohybovat se s větší hbitostí než kdy předtím. Přinuťte soupeře, ať vám skočí na špek, než ho překonáte pomocí rychlosti nebo techniky.
 • Kontrolované obranné zákroky: S využitím systému aktivního zpracování míče přidává uživatelem kontrolované bránění do hry celou škálu nových animací zákroků vstoje i skluzů. Čím čistější zákrok, tím vyšší pravděpodobnost, že nedojde ke ztrátě míče.
 • Upravené standardní situace: Upravený systém nabídne větší možnosti při zahrávání přímých volných kopů a penalt. Premiéru si odbydou mechaniky kladoucí větší důraz na dovednosti, které hráčům přinesou větší odměnu.
 • Vyrovnané zakončení: Přepracování základů střelby zajistí větší konzistentnost a přesná zakončení. K vidění tak budou věrohodnější střely, které odmění uživatele za realistická zakončení. V obtížnějších situacích, jako jsou střely z voleje po centrech, se budou muset hráči rozhodnout, zda potenciální odměna vyváží riziko neúspěšného zakončení.

Fyzika míče

Nový systém fyziky míče zlepšuje úroveň realismu ve FIFA 20 prostřednictvím nových trajektorií střel, realističtějších interakcí při obranných zákrocích a fyzikou ovlivněného chování.

 • Upravený systém pohybu: Přepracovaný systém pohybu představí autentičtější odrazy míče a jeho zakroucení, které přispějí k vylepšení realističnosti tohoto prvku. Celý zážitek ze hry tak bude o další stupeň lepší.
 • Nové trajektorie střel: S novým systémem pohybu míče také přichází celá škála realistických trajektorií střel, od nebezpečně padajících střel po střely „plavající“ ve vzduchu.

Minimální systémové požadavky FIFA 20

 • Operační systém: Windows 7, 8.1 lub 10 (pouze 64-bit verze)
 • Procesor: Intel Core i3-2100, AMD Phenom 965
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 660, AMD Radeon HD 7850; 2 GB
 • Paměť RAM: 8 GB
 • Místo na disku: nejméně 50 GB

Doporučené systémové požadavky FIFA 20

 • Operační systém: Windows 10 (pouze 64-bit verze)
 • Procesor: Intel i3 6300T, AMD Athlon X4 870K
 • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 670, AMD Radeon R9 270X
 • Paměť RAM: 8 GB
 • Místo na disku: nejméně 50 GB

Zajímá vás FIFA 20? Pak si v kalendáři zakroužkujte 27. září 2019, kdy hra vychází ve verzích pro PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Akorát na přenosné konzoli Switch počítejte s odlišným obsahem. V této verzi nemá být ani nový režim Volta s pouličním fotbalem.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , ,

FIFA 20

Díky novému autentickému průběhu zápasu, uživatelem kontrolovaným rozhodujícím momentům a vylepšenému systému fyziky míče se máte stát centrem každého zápasu ve FIFA 20.

Datum vydání: 27.09.2019 Platforma: PC | PS4 | Switch | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře FIFA 20
[reklama]
[reklama]

Komentáře