Film podle bojové série Mortal Kombat se bude natáčet v Austrálii. Producentem je režisér Aquamana

V minulém roce se několikrát mluvilo o novém filmu podle bojové série Mortal Kombat, ale nebylo jasné, zda skutečně vznikne. Dnes americké filmové studio New Line Cinema za doprovodu australských úřadů uvedlo, že natáčení filmu začne v letošním roce v Jižní Austrálii. Většina scén bude natočena ve filmovém studiu nacházejícím se v australském městě Adelajda.

Celovečerní snímek vzbuzuje u fanoušků krvavé bojovky Mortal Kombat velká očekávání. Producentem se stal James Wan, který se mimo jiné proslavil jako režisér Aquamana. O kamery se bude starat Simon McQuoid, pro něhož bude Mortal Kombat první zkušeností z pozice režiséra. O scénář se postará Greg Russo. Ten sám sebe popisuje jako dlouholetého hráče, jenž je obeznámen s touhle videoherní sérií. Kromě Mortal Kombatu je scénáristou i chystaného filmového rebootu Resident Evil. Ke vzniku filmu ještě pomohou: Todd Garner (Isn’t It Romantic, Tag), Larry Kasanoff (Mortal Kombat, True Lies), E. Bennett Walsh (Men in Black: International, The Amazing Spider-Man 2), Michael Clear (The Nun, Lights Out) a Sean Robins (Playing with Fire, Tag).

[reklama]

Na seznam herců a postav vystupujících ve filmu si musíme počkat. Postupně se vše důležité dozvíme. Neoficiální informace zmiňují příběh Colea Turnera, ovdovělého boxera, pro kterého je dcera nejdůležitější osobou na světě. Cole má obdržet pozvánku k účasti v turnaji, který rozhodne o osudu Země. Objevit by se měl známý Raiden. Tvůrci ho ale nemají prezentovat jako nesmrtelného boha blesků, nýbrž jako čtrnáctiletého chlapce. Ve filmu máme údajně vidět také známou a mnohými milovanou Sonju Blade, jež je popsána jako třicetiletá spisovatelka rozhodnuta ověřit proroctví Mortal Kombat. Právě ona má pozvat bývalého boxera Colea na turnaj.

„Jižní Austrálie má dlouhou a úspěšnou tradici tvorby celovečerních filmů. Mortal Kombat předvede světu naše filmové dovednosti. Půjde o největší filmovou produkci v historii Jižní Austrálie,“ uvedl premiér Steven Marshall a připomenul, že do filmu investovala peníze australská vláda, aby zviditelnila zemi a své zkušené lidi ve světě.

[reklama]

„Na počátku své kariéry jsem žil v Adelaide. Jsem nadšen, že jsem zpátky v Jižní Austrálii, abych mohl režírovat svůj první film. Pro úspěch Mortal Kombatu potřebujeme mnoho různých věcí. Našli jsme je zde – jedinečnou krajinu, brilantní umělce a techniky z celé filmové komunity a zařízení světové třídy,“ dodal Simon McQuoid.

Mortal Kombat jste na plátnech kin a televizních obrazovkách mohli vidět dvakrát, první film vyšel v roce 1995, druhý o dva roky později. Ale pouze první film je u mnoha fanouškům považován za nejlepší filmovou adaptaci hry v historii. Společnost New Line Cinema se pokusila filmovou sérii restartovat v roce 2011, ovšem studio narazilo na mnoho problémů, které se teprve nyní podařilo překonat. James Wan má být producentem filmu od roku 2015. První spekulace o zapojení McQuoida se objevily o rok později.

Fotka z prvního filmu Mortal Kombat


Zdroj: tisková zpráva

, ,

Mortal Kombat 11

Krvavý a brutální Mortal Kombat je zpět. Díl s číslovkou 11 přinese možnost přizpůsobení postavy, který vám umožní vytvářet vlastní verze bojovníků v rámci jednotlivých hrdinů. Samozřejmostí je filmový příběh s pokračováním ságy.

Datum vydání: 23.04.2019 Platforma: PC | PS4 | Switch | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Mortal Kombat 11
[reklama]
[reklama]

Komentáře