Film Uncharted nechce přesně kopírovat herní předlohu, tvrdí režisér

Premiéra adaptace herní série Uncharted je sice ještě daleko, přesto se tu a tam objeví střípky informací týkající se tohoto ostře sledovaného projektu. K těm nejnovějším a zdaleka nejzajímavějším patří tvrzení samotného režiséra Dana Trachtenberga, který promluvil o směru, kterým se film chystá vydat. Podle všeho se totiž nebude jednat o adaptaci jedna ku jedné, jak bychom možná čekali, ale o daleko volnější a nápaditější zážitek, který se nebude snažit plně držet herních mantinelů. Tomu napomáhá i zasazení, které je, podobně jako v určitých částech Uncharted 3: Drake’s Deception, situováno do začátků mladého lovce pokladů. Tedy ještě, než se z něj stal ten starý dobrý Nathan Drake, jak ho většina hráčů zná.

Proto se nabízí otázka, jak by film mohl dopadnout. Ale vzhledem k tomu, že nás jeho plánovaná premiéra čeká až v prosinci příštího roku, těžko říct. Za mě se pravděpodobně bude jednat o kvalitní snímek, jenž si užijeme jak my, fanoušci herní předlohy, tak ti, co hry samotné nehráli, a ručí za to hned dvě věci. Jednak samotný režisér, který má na svědomí výborný kraťas Portal: No Escape (a tím pádem má ke hrám opravdu blízko). A za druhé, by měl mladého Nathana ztvárnit talentovaný Tom Holland, kterého si můžete pamatovat jako nejnovější filmovou inkarnaci Spider-Mana.

[reklama]

I přesto ale nad filmem nezvratně visí zlověstný Damoklův meč, který nezmizí do jeho samotné premiéry. Všichni totiž víme, jak dopadly filmy Tomb Raider, Mortal Kombat, DOOM a spousta dalších.

Snad se tedy Uncharted konečně podaří prolomit prokletí spojené s filmovými adaptacemi herních titulů. Co myslíte?

Ukázka z Uncharted 3: Mladý Nathan Drake

[reklama]


Zdroj: gamesradar.com

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře