Free-to-play strategie Total War Arena nenaplnila očekávání a po roce bude vypnuta

Proměna historické singleplayerové a příběhové strategické série Total War na free-to-play kousek se nepovedl. Bezplatná verze Total War: Arena nezaujmula dostatečné množství hráčů, možná sklidila až nezdravě negativní odezvu (které jsem si nevšiml) nebo je v tom něco úplně jiného. Ať už je to cokoliv, skrývá se to pod strohým vyjádření zástupce studia Creative Assembly: „Bohužel výsledky testování veřejné bety hry nevyhovují našim očekáváním.“

„Rád bych poděkoval týmu Total War Arena, který do vývoje dal své srdce a duši,“ uzavřel oznámení o brzkém vypnutí serverů Joshua Williams. K definitivním pohřbení bezplatného titulu dojde 22. února 2019. Práce na neúspěšné multiplayerovce nemá přijít nazmar. Vývojáři série Total War ji nevyhodí do koše, poznatky a technologie využijí v budoucích projektech.

[reklama]

Zároveň s oznámením byly uzavřeny registrace pro nové hráče. Ti si již Total War Arena nezahrají. Stávající hráči naproti tomu obdrží bonusy. Za odehraných sto bitev získají od vydavatelské společnosti Wargaming prémiový účet na 30 dnů, který poslouží ve hrách World of Tanks, World of Warships a World of Warplanes. K tomu si všichni mohou vybrat ještě jeden z nabízených dárků (určených pro Steam):

  • Total War: Medieval II – Definitive Edition
  • DLC Hannibal at the Gates do Total War: Rome II
  • DLC Age of Charlemagne do Total War: Atilla DLC
  • DLC Grim and the Grave do Total War: Warhammer DLC

Více o bonusech a o jejich získání se dočtete na oficiálních stránkách hry ve FAQ.

[reklama]

Bezplatná multiplayerová real-time strategie Total War: Arena byla ve veřejné betě spuštěna teprve 22. února 2018. Hra se skládá ze dvou režimů určených pro týmy o deseti historických velitelích. Abyste porazili, a tím pádem zničili nepřítele, je důležitá spolupracovat. V jednom módu bojujete proti jiným hráčům, v druhém změříte síly s umělou inteligencí. Bitvy v průměru trvají 7 až 9 minut, maximálně 15 minut.

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře