Grand Theft Auto 6 musí počkat na nové konzole. Očekávaná hra od Rockstaru je prý velmi náročná

Westernová akce Red Dead Redemption 2 způsobila velký humbuk a nadšení. Mnozí považují nejnovější hru studia Rockstar Games za nejlepší titul pro současnou generaci konzolí. Pozornost se ale pomalu stáčí k očekávanému pokračování série Grand Theft Auto. Její pátý díl vyšel v září 2013 na PS3 a Xbox 360, aby se posléze ukázal na PS4, Xboxu One a PC. Red Dead Redemption 2 možná čeká stejná cesta, s příchodem nových konzolí – nástupců PS4 a Xboxu One – by mohl život kovbojky pokračovat a konečně se dostat i na počítače.

Nové GTA ale tuhle cestu nemá napodobit. Z důvodu velké náročnosti má Rockstar čekat na příchod next-gen konzolí. Neoficiální informace uvádí, že Grand Theft Auto 6 nabídne několik měst, mezi nimiž bude možné cestovat. To není pro sérii žádná novinka, v GTA: San Andreas bylo možné navštívit Los Santos (fiktivní verze Los Angeles), San Fierro (San Francisco) a Las Venturas (Las Vegas). GTA 6 má přinést minimálně u fanoušků oblíbené Vice City a Liberty City. V prvním jmenovaném městě řádil Tommy Vercetty v GTA: Vice City, zatímco Liberty City bylo určeno pro GTA III i GTA IV z roku 2008.

[reklama]

Vice City a Liberty City má v GTA 6 propojit dálnice vedoucí přes Blaine County ze San Andreas. Vývojáři mají údajně do těchto venkovských míst zapracovat flashbacky prostřednictvím misí, v nichž se podíváme do minulosti. Populární GTA Online, tedy hra více hráčů s množstvím obsahu také nemá chybět. Pokud vše klapne, tak by GTA 6 mělo přinést největší svět v dějinách videoher, jenž bude navíc detailní a propracovaný.

Informace přinesl zdroj, jenž před časem uveřejnil první detaily o konzoli PlayStation 5. Po pár týdnech je potvrdil hlavní architekt konzole Mark Cerny. Psali jsme tady.

[reklama]

Co se příběhu týče, GTA 6 se má točit kolem drog. Začnete jako dealer drog v Liberty City a postupně se propracujete do slavného gangu ve Vice City. V té době se musíte starat o obchody v obou městech, abyste se stali nejdůležitější osobou ve světě drog.

V Rockstaru mají mít představu, kdy chtějí hru vydat. Nejprve ale čekají na prodeje nové generace konzolí PlayStation a Xbox. Původně chtěli GTA 6 uvést na trh na sklonku současné generace, ale měl jim to znemožnit nedostatek paměti u PS4. To je poněkud zvláštní. Když se podíváme na Red Dead Redemption 2 a další hry s obrovským otevřeným světem, tak se na PS4 a Xboxu One dají vytvořit velké hry, samozřejmě s limity jako jsou horší detaily textur, delší načítání atd. Rockstar tedy obětuje prodeje na sklonku života konzolí a počká na novou generaci? Pokud je to pravda, tak Rockstar jde opět proti trendu. Věří, že Grand Theft Auto je natolik silnou značkou, že si kvůli novému dílu hráči koupí novou konzoli. Souhlasíte?

Novou generaci konzolí očekáváme v roce 2020. Do dubna příštího roku rozhodně nevyjde PlayStation 5, o novém Xboxu se detaily dozvíme v červnu na E3 při tiskové konferenci Microsoftu. Kdyby konzole vyšly koncem nadcházejícího roku, mohlo by GTA 6 spatřit světlo světa dejme tomu na sklonku roku 2021, kdy už bude nový hardware dostatečně rozšířen mezi hráči. Případně potom v roce 2022. Do té doby může vyjít Red Dead Redemption 2 na novou generaci a zároveň na PC, stejně jako takhle vyšlo GTA V.

Takhle fanoušci dokážou zvelebit Liberty City z GTA IV


Zdroj: dexerto.com

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře