Inovace v NHL 20 se po dnešním traileru jeví jako pozitivní kroky vpřed hokejové série

Oznámení NHL 20, které se uskutečnilo před měsícem, bylo vlažné a hráčům pořádně nic neřeklo. Absenci záběrů z hraní napravuje dnes nový trailer, který vyzdvihuje jednotlivé novinky letošního dílu hokejové série od společnosti EA Sports. Záběry se jeví jako pozitivní kroky vpřed.

NHL 20 láká hráče na novou generaci hokejových přenosů, rychlost a střelbu pod taktovkou technologie RPM nebo na nové možnosti hraní s přáteli v kompetitivním režimu Eliminator, který připomíná battle royale z Fortnite a PUBG. Právě technologie RPM představuje další velkou inovaci v herním systému. Podle slov tvůrců z EA Sports se dočkáme charakteristických střel superhvězd. Vaše oblíbené hvězdy NHL mají vypadat a působit autenticky zásluhou typických střeleckých stylů rozpoznatelných ze skutečného světa. Kromě toho do hry přibude přes 45 nových kontextuálních animací střel, které se pozitivně odrazí na autentičnosti hráčů využívajících nové nástroje k tomu, aby dostali puk do sítě.

[reklama]

Technologie RPM také přinese do hry větší rychlost prostřednictvím přepracovaných animací přechodů při střelách, přihrávkách a vyzvedávání puku bez snížení hráčovy rychlosti. Výsledkem jsou rychlejší a plynulejší akce na obou stranách kluziště. Nová umělá inteligence brankářů má zase zahrnout kompletní analýzy útočné hrozby, díky níž brankáři lépe čtou hru a vyhodnotí úroveň hrozby každého útoku před aktivně kontrolovanými dorážkami a nasměrováním puků mimo nebezpečí.

Třešničku na dortu představuje nové audiovizuální zpracování zápasů s novým komentátorem i spolukomentátorem. S nimi jde ruku v ruce vylepšení časomíry, průhledová okna a pohybová grafika. To vše s důrazem na to, abyste se středobodem nejdůležitějších okamžiků v zápase stali právě vy. Nově si budete moct připomenout a prohlédnout své nejpamátnější akce v zápase, kterými bezpochyby uhranete své spoluhráči i protivníky.

[reklama]

Pod dnešním trailerem se věnujeme detailně novinkám souvisejících s brankáři v NHL 20.

Nové kontrolované zákroky a přesměrování

V minulosti se brankáři snažili zablokovat puk svým tělem bez ohledu na to, jak snadné bylo s pukem nakládat nebo jak byli připravení. Nyní na základě brankářovy dovednosti (vlastností), v jakém postavení se nachází, než střela dorazí, a dostupné reakční doby (rychlost/vzdálenost střely) mohou předvést kontrolované zákroky, díky nimž puk podrží, přirazí si ho k hrudi nebo předvedou kontrolovanější zákrok lapačkou, aby se vyhnuli dorážce a lépe kontrolovali situaci na ledě. Brankáři se poté mohou rozhodnout, zda chtějí puk podržet, nebo rozehrát, pokud nad ním mají dostatečnou kontrolu a z pozice, kde/jak ho zachytili, je prostor k pokračování ve hře.

Kromě kontrolovaných zákroků disponují nyní brankáři možností kontrolovat výsledek a přesměrovat puk v závislosti na situaci. Schopnost kontrolovaného přesměrování puku bude odvislá od vlastností brankářů, na tom, do jaké míry jsou pod kontrolou, a na reakční době při jednotlivých situacích. V minulosti mohli brankáři vykopávat určité dorážky, dokonce i v případě pomalejších puků, které mohli bez problémů kontrolovat. Nyní uvidíte, že brankáři používají své hole, betony a vyrážečky ke kontrole puku a jeho zahrání pryč do bezpečí (tj. přesměrovat puk hokejkou do rohu kluziště, vyrážečkou nasměrovat puk pryč do bezpečí či betonem vykopnout puk do rohu nebo před sebe na základě toho, odkud hrozba přichází).

S těmito novými nástroji bude rozdíl v dovednostech brankářů ještě výraznější. Někteří z nejlepších brankářů budou schopni puk podržet nebo přesměrovat i při razantnějších střelách, zatímco méně kvalitní gólmani poskytnou soupeři možnost dorážek.

Nový systém pokrytí

NHL 20 nabídne brankářům zcela nové možnosti pokrytí, čímž ještě posílí jejich schopnost pokrýt puk z více pozic. Brankáři mohou nyní také řešit pokrytí bez nutnosti resetování animace a opakovaného začátku, takže jsou v rámci dané mechaniky pohotovější. Jsou autentičtější a vnímavější ve svých animacích tím, že jsou ve větší míře natočeni směrem k puku a nachází se v postojích, které používají k ochraně puku i sebe samých.

Brankáři rovněž disponují jedinečnými možnostmi krytí od rozkleků, přechodu ze stoje na led, obrácených VH na obou stranách, VH z obou stran nebo přitisknutí k tyčce z obou stran až po nová pokrytí vycházející z různých reflexivních zákroků. Brankáři navíc mohou pokrýt puk lapačkou nebo jej holí či vyrážečkou přitisknout proti straně branky.

Analýza

Brankáři v NHL 20 ovládaní hrou jsou si více vědomi okolních hrozeb, což ovlivňuje jejich poziční hru a schopnost vypořádat se s různými scénáři. Brankáři řízení hrou si budou více vědomi hrozby, kterou představuje soupeř v držení kotouče, což má dopad na to, kdy a jak se postavit střelci, nebo jestli raději nezůstat více v brance. Tím se sníží riziko nesprávného chování, kdy jedinou hrozbu představuje přihrávka nebo střela na dorážku. Vzhledem k tomu, že soupeř v držení puku je tím nebezpečnější, čím se nachází blíže středu ledu a branky (obzvlášť má-li puk na forhendové straně), uvidíte brankáře, jak se v takových situacích chovají vůči potenciálnímu střelci agresivněji s cílem přinutit jej vytvořit lepší brankovou příležitost nahrávkou do volného prostoru.

Poziční hra brankářů, agresivita při sledování puku a zmenšování střeleckých úhlů budou rovněž ovlivňovány obranným postavením jejich spoluhráčů. Defenzivní UI byla upravena s ohledem na lepší posuzování hrozby ze strany soupeře s pukem, který má dobrou příležitost ke skórování. Tím může dojít ke změně jejich obranného postavení, kdy raději vykryjí prostor mezi střelcem a brankářem než přímou dráhu přihrávky. To jim umožňuje posoudit, zda hrozba dorážky je nebezpečnější než přihrávka na hráče se slabší střelou z první. Vzhledem k oblíbenosti a použitelnosti střel z první budou defenzivní hráči zaujímat těsnější postavení a silně zvýhodňovat přímou dráhu přihrávky.

Tato vylepšení zúží prostor, v němž se útočící strana musí rozhodnout, a zvýší potřebu více pracovat na dobrých střeleckých pozicích a přihrávkách, což ve výsledku přinese zaslouženější góly.

NHL 20 vyjde celosvětově 13. září 2019 ve verzích pro Xbox One a PlayStation 4.


Zdroj: tisková zpráva

, , , ,

NHL 20

NHL 20 má představit další velkou unovaci v herním systému, o kterou se postará technologie RPM, v podobě charakteristických střel superhvězd. Vaše oblíbené hvězdy NHL nyní vypadají a působí opravdu autenticky zásluhou typických střeleckých stylů rozpoznatelných ze skutečného světa.

Datum vydání: 13.09.2019 Platforma: PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře NHL 20
[reklama]
[reklama]

Komentáře