Je problém s warezem na počítači minulostí? Nejvýdělečnější platformou Ubisoftu je nově PC

První čtvrtletí letošního roku je pro francouzskou společnost Ubisoft speciální. Vydavatel oznámil, že nejvýdělečnější platformou v období od 1. dubna do 30. června 2019 bylo PC, které předstihlo do té doby dominantní konzoli PlayStation 4. Než ale budeme horlivě mluvit o tom, že tenhle výsledek znamená vymýcení problému se stahováním nelegálních kopií her (takzvaný warez), tak je nutné poznamenat, že v tomto období vyšla jediná nová hra od Ubisoftu: strategie Anno 1800, jež je dostupná výhradně na počítačích a na konzole se tudíž vůbec nedostala.

Na druhou stranu je znát, že hráči na počítačích se naučili ve větším kupovat hry. Dobrým výsledkům Ubisoftu pomohla i digitální platforma Uplay. Díky tomu si PC ukouslo o 24 procent více z výdělku než za stejné období v minulém roce a s 34 procenty vévodí tabulce. PlayStation 4 ztrácí tři procenta, Xbox One má 18 %, mobily 5 % a Nintendo Switch také 5 %. Dalších pět procent tvoří ostatní.

[reklama]

Nejprodávanější hrou roku je Tom Clancy’s The Division 2, který v součtu platforem PC, PlayStation 4 a Xbox One předstihl tituly konkurenčních vydavatelů. Dařilo se také Assassin’s Creed Odyssey, jenž je populárnější než Assassin’s Creed Origins a do pokladničky Ubisoftu přispěl také Rainbow Six: Siege, dodatečný obsah a mikrotransakce.

Zisk Ubisoftu od 1. dubna do 30. června 2019 činí 363,4 milionu eur, což představuje pokles o 9,2 % ve srovnání se stejnými třemi měsíci předchozího roku. Do konce září má Ubisoft v plánu vydat dodatečný obsah Sunken Treasure a Botanica do Anno 1800 a výukový Discovery mód do Assassin’s Creed Odyssey. Existují rovněž plány na nové sezóny pro úspěšné tituly Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege a For Honor.

[reklama]

Nejdůležitější hrou letošního roku pro Ubisoft zůstává Ghost Recon: Breakpoint, vyjde 4. října na PC, PlayStation 4 a Xbox One. V nadcházejícím roce je to zase Watch Dogs Legion, které dorazí na stejné platformy 6. března. Během prvních tří měsíců roku 2020 má vyjít i kooperativní akce Rainbow Six Quarantine a 25. února zajímavé akční dobrodružství Gods & Monsters.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , , , ,

Anno 1800

Anno 1800 je budovatelská real-time strategie odehrávající se během úsvitu průmyslové revoluce v 19. století. Hra nabídne příběhovou kampaň, sandbox mód a multiplayer.

Datum vydání: 16.04.2019 Platforma: PC Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Anno 1800
[reklama]
[reklama]

Komentáře