Jen tři exkluzivity PlayStationu prodaly více než 10 milionů kusů

Společnost Sony se před příchodem nové generace PlayStationu ohlédla za prodeji posledních exkluzivit pro své konzole a investorům prozradila, jaké hry jsou těmi nejprodávanějšími. Pouhé tři exkluzivity z celé řady skvělých titulů dokázaly prodat více než 10 milionů kusů. Jaké to jsou? Nejnovější hrou, které se podařilo překonat tento milník, je God of War z dubna loňského roku, které vyšlo na PS4. Týmu ze Santa Monica Studios se výborně podařilo restartovat známou značku o po pomstě olympským bohům nabídl s hlavním hrdinou Kratem nové dobrodružství v říši severských božstev a netvorů.

God of War se dařilo mnohem lépe než jeho předchůdcům na PS3 a PS2.

[reklama]

Druhou neméně úspěšnou hrou je Uncharted 4: A Thief’s End také pro PS4, která prodala přibližně o polovinu více než předchůdce Uncharted 3: Drake’s Deception pro PS3. Přes 10 milionů prodaných kusů se na PS4 přehoupla i The Last of Us: Remastered, jež se také prodávala lépe než původní hra na PS3.

Sony vyzdvihla i vřelé přijetí ze strany médií. Na internetovém agregátoru recenzí Metacritic mají všechny zmíněné hry velmi dobré průměrné hodnocení. God of War na PS4 získalo o dva body více než God of War III z PS3. Uncharted 4 zase o bod více než jeho předchůdce a remaster The Last of Us má stejné hodnocení jako původní hra.

[reklama]

Abychom byli přesný, tak i Horizon Zero Dawn má na kontě 10 milionů kusů. Proč ale Sony hru nezahrnula do zprávy, to netušíme. Pokud vás zajímají přesné rozdíly, tak Uncharted 4: A Thief’s End má údajně 15 milionů prodaných kopií, God of War, Horizon Zero Dawn a The Last of Us Remastered lehce přes 10 milionů. K důležitému milníku se blíží Marvel’s Spider-Man, kterému na 10 milionů chybí pouhý jeden milion.

Jim Ryan, který se začátkem tohoto roku stal ředitelem Sony Interactive Entertainment, zdůraznil, že společnost bude nadále zvyšovat investice do rozšiřování a vylepšování svých týmů, které vyvíjejí hry. V současné době má Sony třináct takových studií. V budoucnu se má číslo zvýšit – Sony má nabrat nové zaměstnance a koupit jiná studia.

Dlouhodobým cílem Sony je nabídnout svým hráčům zajímavé a poutavé hry pro jednoho hráče. Některé budou obohaceny o multiplayer, jiné zůstanou čistě singleplayerovou záležitostí. V budoucnu chtějí představitelé Sony i exkluzivní multiplayerové tituly. Jedním takovým bude Predator: Hunting Grounds. V této hře budou hráči v roli mariňáků lovit nebezpečného Predátora, kterého bude ovládat jiný hráč.

God of War na PS4, Uncharted 4: A Thief’s End a The Last of Us: Remastered obsahují české titulky.

Zajímá vás God of War? Podívejte se na nedávný dokument o vývoji hry.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře