Jsou v Disney nespokojeni s hrami Star Wars od EA? Náznakem je vzkříšení Lucasfilm Games

Fanoušci Hvězdných válek z počínání společnosti Electronic Arts pláčou. Americký gigant v roce 2013 uzavřel s Disney exkluzivní smlouvu na využívání značky Star Wars ve světě videoher, ale moc parády zatím hry nenadělaly. V EA byli schopni vydat pouze Star Wars: Battlefront (rok 2015) a Star Wars: Battlefront 2 (rok 2017). Očekávaná akční adventura, na které spolupracovala uznávaná scénáristka Uncharted Amy Hennig, byla kompletně zrušena. Naděje se upínají k letošnímu podzimu, studio Respawn (autoři série Titanfall) dodělávají akční adventuru Star Wars Jedi: Fallen Order, jež má dorazit na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Možná ale Disney přestaly stačit slova ujištění a majitel licence Star Wars začal jednat. Původně v Disney nechtěli mít s vývojem her nic společného, raději práva pronajali a po akvizici Lucasfilm zavřeli známou divizi LucasArts, která dala světu spoustu her, mj. řadu Star Wars her: Star Wars: The Force Unleashed, Star Wars: Empire at War, původní Star Wars: Battlefront nebo Star Wars Jedi Knight. Teď se ale plány změnily. Disney má vzkřísit Lucasfilm Games, respektive LucasArts a začít pracovat na hrách.

[reklama]

O plánech vypovídají inzeráty. Disney hledají zaměstnance do studia Lucasfilm Games. Mimo jiné tři producenty, uměleckého ředitele a několika lidí do oddělení marketingu. V popisu jednotlivých pozic je uváděn interaktivní produkt pro PC, Mac, konzole, mobilní zařízení, stejně jako VR a AR. Tyto projekty mají být založeny na Star Wars a dalších značkách Lucasfilmu. Žadatelé o práci by měli být milovníci videoher a mít odpovídající zkušenosti a znalosti v tomto odvětví.

Pravděpodobně nechtějí v Disney rovnou sebrat EA práva na Star Wars. Objevují se názory, že Lucasfilm Games budou dohlížet na práci Electronic Arts a mezitím třeba připravovat menší a méně nákladné hry. To se nám ale nezdá. Disney hledají celkem 83 specialistů pro Lucasfilm Games, což sice není známkou největšího týmu, ale ani toho nejmenšího. Vypadá to, že se v Disney připravují na budoucnost a budou chtít tvořit vlastní hry, a přitom třeba dohlížet na tituly od EA.

[reklama]

Připomeňme, že o práva na Star Wars mají zájem i jiní vydavatelé, přihlásil se francouzský Ubisoft i Activision.


Zdroje: gamesradar.com

, , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře