Klávesnici a myš zanedlouho využijete i při hraní na konzoli Xbox One

Mezi hráči se o tomto tématu vedou horlivé debaty. Mají konzole podporovat hraní her za pomoci klávesnice a myši? Jedni jsou pro, druzí tuhle inovaci odmítají a bojí se, že hráči s klasickým analogovým ovladačem budou v nevýhodě, zejména u rychlých stříleček, ale třeba i u válečných strategií. Společnost Microsoft nevidí situaci tak černě a hodlá Xbox One obohatit o oficiální podporu klávesnice a myši.

Podporu K+M začnou testovat vybraní hráči z Xbox Insider programu v horizontu několika týdnů. První hrou bude bezplatná third-person střílečka Warframe od Digital Extremes, která se na konzoli objeví 9. října.

[reklama]

Pokud jste pro zavedení této podpory, bude mezi všechny majitele Xboxu One rozšířena do konce letošního roku. V prodeji budou speciální periferie od Razoru (s firmou Microsoft uzavřel spolupráci, detaily později), ale jít by měla i většina klávesnic a myší, ať už ty bezdrátové nebo s drátem. S Razorem spolupracuje Microsoft delší dobu, v nabídce jsou oficiální gamepady nebo sluchátka s mikrofonem.

Detailnější informace, včetně dalších podporovaných her, odhalí Microsoft později.[reklama]
[reklama]

Komentáře