Klíčem nové generace konzole PlayStation je SSD disk. Sony nechce ve hrách žádné obrazovky s načítáním

Ultra-vysokorychlostní SSD disk je klíčem nové generace konzole PlayStation. Společnost Sony chce, aby se obrazovky s načítáním staly ve hrách minulostí. Tím umožní vývojářům vytvářet nové a jedinečné herní zážitky. Už u loňského God of War na PS4 to vývojáři ze studia SIE Santa Monica dokázali. Co jim teprve umožní PlayStation 5…

Pro hráče na počítačích je SSD disk v posledních letech samozřejmostí. Dokonce i někteří majitelé konzolí se rozhodli vyměnit starý pevným disk ve své PS4 (případně PS4 Pro) za mnohem rychlejší SSD disk. Prohlášení Sony, že SSD disky budou rychlejší než ty, které jsou v současné době využívány u PS4, není ničím překvapujícím. Je to ale dobrá zpráva pro všechny hráče. Rychlejší SSD disky eliminují načítací obrazovky, případně budou v menší míře, a hlavně načtení hry bude rychlejší. Rychlost SSD disku se projeví také při instalaci hry.

[reklama]

SSD disky by měly vývojářům umožnit vytvářet rozsáhlejší a detailnější světy. Už nebudou tolik limitováni rychlostí obyčejných HDD. Hlavní architekt PS5 tvrdil, že SSD disk zrychlil načítání u loňské PS4 hry Spider-Man z 15 sekund na 0,5 sekundy.

„Ultra-vysokorychlostí SSD disk je klíčem k naší další generaci. Naší vizí je, aby se načítací obrazovky staly minulostí, což umožní tvůrcům vytvářet nové a jedinečné herní zážitky.“ – Sony.

Vize u Sony jasná. Očekáváme, že stejným směrem se ubere i konkurenční Microsoft se svou konzolí Xbox.

[reklama]

Připomeňme si první informace o PlayStation 5. V dubnu hlavní architekt Mark Cerny poprvé promluvil o nové generaci konzole Sony. Tu bude pohánět osmijádrový procesor Zen 2 (na nové technologii 7nm) od AMD a speciálně vytvořený grafický čip z rodiny Navi. Specifika konzole umožní využívat ray tracing (sledování paprsků v reálném čase), 3D audio a prý rozlišení až 8K. Standardem ale bude rozlišení 4K, které je už více rozšířené mezi hráči.

Poté se vyrojila řada spekulací. Mj. se mluví o datu vydání. PS5 má vyjít nejdříve v dubnu 2020, ale reálnější odhad je konec téhož roku, aby konzole stihla období kolem Vánoc 2020. Poslední konzole od Sony vycházely v listopadu.


Zdroj: wccftech.com

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře