Konami oznámilo výroční edici kultovních her. Z 80. a 90. let si zahrajeme tituly Castlevania, Contra a arkádové klasiky

Konami slaví 50 let. 21. března roku 1969 byla v japonském městě Tojonaka založena společnost, která světu dala série jako Metal Gear, Silent Hill, Castlevania, Contra, Frogger, Gradius, Yu-Gi-Oh!, Suikoden a Pro Evolution Soccer. V letošním roce Konami v rámci oslav vydá tři samostatné výroční edice založené na franšíze Castlevania, sérii Contra a arkádových klasik, které si zahrajeme na současných platformách – Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows PC (přes Steam) a Xbox One.

První výroční edice přináší osm arkádových her společnosti Konami z 80. let. Konami Anniversary Collection: Arcade Classics vyjde 18. dubna za 19,99 dolarů a oživí tituly jako Haunted Castle, Nemesis (Gradius), Thunder Cross nebo Typhon (A-Jax), které jsou obohacené o moderní funkce.

[reklama]

Anniversary Collection Arcade Classics

  • Haunted Castle
  • Life Force (Salamander)
  • Nemesis (Gradius)
  • Scramble
  • Thunder Cross
  • TwinBee
  • Typhon (A-Jax)
  • Vulcan Venture (Gradius II)

[reklama]

Druhá výroční edice se soustředí na Castlevanii, k dostání bude na začátku letošního léta a nabídne také osm her, z nichž čtyři byly oznámeny. Jde o Castlevania (NES), Castlevania 2: Belmont’s Revenge (Game Boy), Castlevania 3: Dracula’s Curse (NES) a Super Castlevania 4 (Super NES). Zajímavé je, že Konami píše o první Castlevania kolekci. V budoucnu nás může čekat další výprava do tohoto světa.

Poslední dnes oznámená kolekce je Contra Anniversary Collection. Platí u ní to samé jako u předešlé – známe pouze polovinu her, budou mít moderní prvky a vyjde rovněž na začátku léta 2019. Zavzpomínat budeme moci minimálně na první díl Contra, Super Contra, Super C a Contra III: The Alien Wars.

Je škoda, že výroční edice budou vydání především digitálně. Pravděpodobně není na pořadu dne žádná pěkná edice, kterou by si fanoušek 80. a 90. let hrdě vystavil doma. Přinejmenším je ale milé mít tyhle klasické tituly k dispozici na moderních platformách. Každá Anniversary Collection přináší kromě 8 her ještě digitální knihu s rozhovory vývojářů, postřehy ze zákulisí a náčrty a dokumenty, které nikdy nebyly zveřejněny.


Zdroje: konami.com

, , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře