Konečně zvítězila plynulost nad grafikou. RAGE 2 poběží na výkonných konzolích v 60FPS

Když nastupovala současná generace konzolí, říkal jsem si, že konečně poběží hry plynule bez viditelných propadů snímků. Vývojáři ale využili výkon konzolí na lepší rozlišení, krásnější a detailnější světy nebo různé efekty. Hratelnost šla opět stranou, což jsem moc nechápal. Ano, máme tu pár světlých výjimek, hry, které nabízejí nastavení a umožňují hráči zvolit, zda preferuje grafiku nebo plynulost. Ale není to pravidlem.

Tvůrci RAGE 2 vám žádné nastavení nenabídnou. Všechen výkon směřují do plynulého hraní. Na slabších konzolí – PlayStation 4, Xbox One a Xbox One S – poběží post-apokalyptická střílečka při 30FPS v rozlišení 1080p. Extra výkon konzolí PlayStation 4 Pro a Xbox One X dovolí 60FPS také v 1080p. Žádné 4K se tentokrát nekoná.

[reklama]

„U výkonnějších konzolí jsme se rozhodli pro plynulost místo 4K. U počítačů není žádné omezení,“ prohlásil šéf studia id Software Tim Willits, když si ho na slovíčko pozval server hardcoregamer.com. Na vývoji hry pracuje ještě studio Avalanche, které poskytlo technologii Apex Engine ze série Just Cause nebo akce Mad Max. Díky Apex Enginu je RAGE 2 zasazeno do otevřeného světa. K jeho tvorbě a celkově hratelnosti přispěl i tým ze švédského Avalanche Studios, jenž je podepsán za zmíněnou sérií Just Cause. Ta je synonymem pro obrovské otevřené světy a destrukci. Jen nejnovější díl se jim moc nepovedl, hlavně kvůli příšerné optimalizaci. Té se u RAGE 2 nemáme obávat.

[reklama]

„Poté, co asteroid ničivě udeří na Zemi a je vyhlazeno téměř 80 % lidské populace, dochází k dalšímu úbytku obyvatel. Nemilosrdné a krvežíznivé gangy vládnou otevřeným cestám a tyranská Autorita vládne železnou rukou. Jako Walker, poslední Ranger široko daleko, představuješ pro Autoritu přímou hrozbu. Nejprve tě připraví o domov a poté tě ponechají napospas smrti. Nastává tvůj čas se zuřivě postavit za spravedlnost a svobodu. Postav se sadistickým gangům v otevřeném světě naplněném rostoucím šílenstvím a nalezni nástroje a techniku potřebnou k potlačení represivní vlády Autority jednou provždy.“

RAGE 2 vyjde 14. května ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Pokud máte v plánu hru koupit, můžete tak učinit přes portál Heureka.cz, kde naleznete obchody s nejnižší cenou. Koupí přes ikonku podpoříte GameShot.cz. Děkujeme.
Zdroje: hardcoregamer.com

, , , , , ,

RAGE 2

Střílečka RAGE 2 představuje karneval krveprolití v dystopickém světě postrádajícím jakýkoliv řád či zákon. Za hrou stojí tvůrci sérií Doom, Just Cause či Mad Max.

Datum vydání: 14.05.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře RAGE 2
[reklama]
[reklama]

Komentáře