Konzole PlayStation 5 bude určena pro náročné hráče. Sony klade důraz na velké tituly

Pátá generace konzole PlayStation má oslovit náročné hráče, kteří preferují propracovanou grafiku a nejnovější technologické inovace. Magazínu Wall Street Journal to řekli dva anonymní zaměstnanci společnosti Sony a na jednom z interních setkání tato slova potvrdil Kenichiro Yoshida, prezident Sony. Yoshida prohlásil, že při vytváření moderních her je nesmírně důležité dbát na detaily, které jsou důležité pro náročné hráče, takzvané hardcore hráče.

Japonský gigant chce u nového PlayStationu pokračovat v budování vztahů s největší vydavateli a zároveň nabízet hráčům vysoce kvalitní exkluzivní hry. Znamená to více exkluzivit? Možná. Může to ale znamenat i časové exkluzivity pro různé hry a dodatečné balíčky do her

[reklama]

Pro fanoušky virtuální zábavy je důležité, že konzole PlayStation i nadále zůstává hlavním podnikatelským záměrem Sony, stejně jako u PS4. Sony jako svého největšího soupeře vidí Microsoft. Stadia od firmy Google může představovat hrozbu v následujících letech, záleží, jak se bude cloud vyvíjet. Oproti nim Nintendo se zaměřuje na mladší hráče a nepředstavuje pro PlayStation hrozbu.

Společnost Sony by měla zapracovat na vztazích s menšími vývojáři. Nezávislá studia, která postupně získávají více a více pozornosti se svými neotřelými projekty, se podle Wall Street Journal cítí malinko ignorováni – na letošním Tokyo Game Show nebude přehlídka nezávislých her. Sony tvrdí, že připravované indie hry ukáže na jiné akci. Přesto ale vysokorozpočtové tituly jsou hlavní strategií Sony. Kvůli nim si hráči kupují konzoli, uvedl Yoshida.

[reklama]

Vydání páté generace PlayStationu (pravděpodobně pod názvem PS5) se očekává koncem příštího roku. Konzole se pochlubí rychlým SSD diskem, který má výrazně zkrátit (případně rovnou eliminovat) dobu pro načtení her, zpětnou kompatibilitou s možností zahrát si hry z PS4, podporovat sledování paprsku v reálném čase (anglicky ray tracing) a rozlišením až 8K – toto rozlišení bude s největší pravděpodobností určeno pro sledování filmů na Blu-ray, ale hry by měly být v rozlišení 4K.

Novou generaci konzole chystá také Microsoft. Takzvaný Xbox Scarlett bude v prodeji koncem roku 2020 a slibuje nabídnout novou úroveň herního zážitku. Konzoli pohání GDDR6 paměť a SSD disk nové generace. Tento hardware podporuje ray tracing, 120 snímků za sekundu a rozlišení 8K. Microsoft k tomu slibuje zpětnou kompatibilitu s předchozími generacemi Xboxu (Xbox, Xbox 360 a Xbox One) a variabilní obnovovací frekvenci.

Přečtěte si další článek o nové generaci konzolí: Konzole PlayStation 5 a Xbox Scarlett budou společnosti Sony a Microsoft dotovat, odhaduje známý analytik.


Zdroj: wsj.com

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře