Kostičkový Minecraft po vzoru Pokémon Go nabídne rozšířenou realitu na mobilech a tabletech

Mobilní aplikace Pokémon Go přiměla hráče všech věkových kategorií zvednout se ze židle doma u počítače/konzole a jít objevovat svět ven. Aplikace propojila herní prostředí s reálným světem za pomoci GPS dat a kamery telefonu. Hráči objevovali a lovili různorodé pokémony a bojovali. Pokémon Go od studia Niantic ve své době (roky 2016 a 2017) způsobil opravdové šílenství, které postupně vyprchalo. Teď to samé chce zopakovat Minecraft.

Kostičkový Minecraft letos slaví desáté narozeniny. Microsoft, který v roce 2014 značku odkoupil za astronomických 2,5 miliardy dolarů, neustále rozvíjí koncept studia Mojang a designérů Markuse Perssona a Jense Bergenstena. I díky tomuto přístupu se jen na počítačích prodalo přes 30 milionů kusů hry. Další miliony jsou na konzolích. Nově chce Microsoft zaútočit na mobily/tablety a přimět hráče k tomu stejnému, co před lety dokázal Pokémon Go.

Minecraft Earth je mobilní aplikace pro iOS a Android, která bude bezplatná a nabídne rozšířenou realitu za pomoci GPS dat, kamery telefonu a výkonných serverů Azure. Minecraft Earth využije známý koncept z původního Minecraftu a přinese ho v nové podobě. Hráči budou venku stavět okázalé stavby, celé ulice, sázet stromy a sbírat všelijaké tvory. Vaše výtvory budete trvale umisťovat do herního světa. Ostatní hráči, kteří budou mít zapnutý Minecraft Earth ve svém telefonu, vaše výtvory uvidí a když jim to dovolíte, mohou vám se stavbou pomoci. Abyste ale mohli něco postavit, musíte mít dostatečné množství surovin, které bude potřeba nejprve ve svém okolí nalézt. Poté se můžete třeba vydat na dobrodružnou výpravu, plnit výzvy, dynamicky generované mise, bojovat s protivníky, v parku stříhat stromy nebo u vody s rybářským prutem chytat ryby.

[reklama]

Datum vydání nebylo zveřejněno. Minecraft Earth má být postupně spuštěn po celém světě. Uzavřené testování betaverze proběhne letos v létě (s největší pravděpodobností pouze v USA) a podporovat bude iOS 10 a Android 7.

Pokud Microsoft ve hře nastaví rozumnou ekonomiku, nebude hráče příliš nutit do mikrotransakcí, tak by mobilní platformy mohly obdržet velmi zajímavou hru, která může slavit úspěch po celém světě stejně jako původní Minecraft na počítačích a konzolích.


Zdroj: tisková zpráva

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře