Legendární PlayStation je zpět. Jeho mini verze nabídne dvacet klasických her

Sony dá vzpomenout na ikonické hry z prvního PlayStationu. Po vzoru Nintenda, které nabídlo svým fanouškům Mini NES a Mini SNES, přinese miniaturní edici PlayStationu pod názvem PlayStation Classic. V ní bude předinstalováno 20 klasických titulů. V knihovně bude Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 a Wild Arms. Další historické pecky v PS Classic odhalí Sony později.

Miniaturní PlayStation je o zhruba 45 procent menší než původní verze. V designu se snaží držet originálu, včetně dvou ovladačů bez analogových páček. Využijeme je u her nabízející lokální multiplayer. Controllery nejsou bezdrátové, snad budou kabely dostatečně dlouhé, abychom se při hraní neomezovali. Konzoli zapojíme do televize přes klasický HDMI kabel.

[reklama]

„Je to téměř 25 let, co byl světu představen originální PlayStation od tehdejší společnosti Sony Computer Entertainment. První domácí konzole v historii videoher, která prodala 100 miliónů kusů po celém světě. Jsme nadšeni, že oznamujeme PlayStation Classic,“ píše Sony.

[reklama]

Zbývá poslední věc. PlayStation Classic uvede Sony na trh 3. prosince 2018 za 99,99 eur (původní PS vyšel v Japonsku přesně 3. prosince 1994). Půjde o ideální dárek pod stromeček?

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře