Legendární první Diablo bylo vzkříšeno a opět se prodává. Následovat bude Warcraft 1 a 2

Legendární akční hack and slash RPG z roku 1996 bylo po spoustě let vzkříšeno a je legálně dostupné ke koupi. Společnost Blizzard dnes uvedla do digitálního prodeje Diablo 1 na GOG.com za 8,89 euro (230 Kč). Bohužel chybí expanze Hellfire – v tuto chvíli nemáme informace, zda bude vůbec dostupná. Místo toho ale máme jinou zprávu, součástí dohody jsou i neméně slavné real-time strategie Warcraft: Orcs & Humans a Warcraft 2, které budou brzy také na GOG.com.

Hráči, kteří si na GOG.com koupí první Diablo, mají dvě možnosti. Zahrát si mohou původní verzi s totožnou grafickou při 20 snímcích za sekundu a matchmakingem přes první verzi služby Battle.net, nebo spustit aktualizovanou verzi v kompatibilitě s operačním systémem Windows 10 a opravou chyb, avšak bez podpory Battle.net, ale za to s DirectIP multiplayerem, bez okrajů, s vertikální synchronizací a s možností hrát v rozlišení 4K až 8K.

[reklama]

Viceprezident společnosti Blizzard Entertainment, Rob Bridenbecker, komentoval prodej Diabla na GOG.com následovně: „Byli jsme zklamaní, že tyhle ikonické hry nebyly k dispozici našim hráčům. Máme velkou radost ze spolupráce s GOG.com, s nimiž pracujeme na nápravě. Trvalo to dlouho, ale doufáme, že hráči budou nadšeni z návratu těchto klasických titulů.“

[reklama]

Fanoušci Diabla tak mají alespoň menší radost po loňském zklamání s oznámením nového Diabla s plnohodnotným názvem Diablo Immortal, jenž je určen pouze pro mobily. Diablo 4 je v současné době v nedohledu. Neoficiálně se mluví, že byl projekt v určité fázi vývoje restartován a Blizzard pracuje na jeho předělání.

První StarCraft už je nějaký čas dostupný v remasteru na Battle.net, kde je zdarma i jeho originální verze.


Zdroje: tisková zpráva od gog.com

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře