Z návratu Amandy Ripleyové je pouze mobilní hra Alien: Blackout

Aktualizace: Na návrat Alien: Isolation si bohužel počkáme. Z prvního projektu divize FoxNext Games se vyklubala mobilní hra, na které spolupracují ještě studia D3 Go! a Rival Games. V dohledné době ji najdeme na App Store, Google Play a Amazon Appstore pod názvem Alien: Blackout a figuruje v ní Amanda Ripleyová. Společnost 20th Century Fox se tak vydává cestou Blizzardu, který na mobily přinese Diablo Immortal.

V Alien: Blackout budete uvězněni na palubě vesmírné stanice Weyland-Yutani se smrtícím Xenomorphem, který váš a vaši posádku neúnavně loví. Vy tomuto vetřelci budete vzdorovat za pomoci nebezpečných voleb. Spolehnete se na poškozené ovládací prvky vesmírné stanice nebo obětujete člena posádky, abyste zachránili smrtícímu kontaktu a trvale změnili výsledek hry? ptají se vývojáři. Přežít musíte sedm úrovní tím, že budete přes kamery navigovat posádku Amandy Ripleyové prostřednictvím nelehkých úkolů, například vypadne elektřina. Popisek hry připomíná Alien: Isolation, ale to je tak vše, co s tímto povedeným stealth hororem bude mít společného, což je škoda.

[reklama]

Autoři z týmu D3 GO! pracovali na Marvel Puzzle Quest a Magic the Gathering – Puzzle Quest, zatímco Rival Games je nezávislé studio, které se podílelo na Thief of Thieves a The Detail.

Pokud jste zklamáni stejně jako já, tak alespoň menší povzbuzení do budoucna. Je známo, že FoxNext Games mají ve vývoji i velkou Alien hru pro PC a konzole.

[reklama]

První trailer a obrázky z Alien: Blackout:

Původně jsme napsali: Po skončení přímého přenosu „herních oscarů“ jsme byli mírně zklamáni. Po řadě náznaků jsme čekali, že v prosinci na The Game Awards bude oznámena hra Alien: Blackout. Nestalo se tak. Něco se ale přesto chystá. Oficiální účet Vetřelce na Twitteru prostřednictvím dvou teaserů láká na novou Alien hru, která má vyjít v letošním roce.

První zpráva se na sociální síti objevila 4. ledna a vypráví o Amandě Ripleyové, hlavní protagonistce hororového survival thrilleru Alien: Isolation od studia Creative Assembly, dceři známé Ellen Ripleyové, která hrála ve filmech s vetřelcem. V teaseru vidíme jmenovku mladé hrdinky, slyšíme strašidelné zvuky a vše uzavírá text s otázkou, kdo je Amanda Ripleyová.

Návrat Amandy Ripleyové v letošním roce potvrdil i druhý teaser. Ten se na Twitteru objevil o den později a prozrazuje, že nový projekt od společnosti 20th Century Fox bude mít co do činění s ikonickou vesmírnou lodí Nostromo, objevila se v prvním filmu série. Vše potom uzavírá spekulace o multimediálním projektu, který se nedostane jen do herního světa, ale také do toho filmového a knižního. Vypovídá o tom text číst, hrát, sledovat.

Oba teasery jsou níže. Já už jen dodám, že hra Alien: Blackout má vyjít na PC a konzole, přičemž máme se dočkat především multiplayerových bitev postavených na technologii Unreal Engine 4. To mi k Alien: Isolation moc nesedí. Možná bude online mód jen doplněk singleplayerové kampaně, případně toho má firma v plánu více a kromě Alien: Isolation 2 dojde i na zážitek s více hráči. Za vším má stát studio FoxNet Games, které převzalo tým Cold Iron, založili ho bývalí tvůrci ze studia Cryptic – City of Heroes a Star Trek Online. Ještě se nabízí druhá možnost, 20th Century Fox nezískali od Segy práva na Alien: Isolation, avšak chtějí podobný zážitek a nazvou ho Alien: Blackout.

, , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře