Mashinky čeká elektrifikace. Úspěšná česká strategie vstupuje do páté epochy

Úspěšná česká strategie Mashinky od Jana Zeleného bude ve čtvrtek 9. května rozšířena o pátou epochu. Do hry přinese elektrifikaci. Obsahem páté epochy je pět nových lokomotiv, šest vagónů, tři budovy s rozšířením, dvě budovy bez rozšíření, šest úkolů, jeden úkol epochy, nový druh nákladu a nový druh tratě. Jan Zelený dále přidá nové zvuky, nové částicové efekty, nové pozice kamer, další efekty a opraví některé chyby.

Hráči jistě jednotlivé lokomotivy poznají. Ti, kteří si nebudou moci ve hře dovolit elektrifikaci, ocení novou dieselovou lokomotivu. Komunita okolo Mashinek má radost i z nového velkokapacitního vozu pro přepravu prken. Níže si můžete novinky páté epochy prohlédnout na přiložených obrázcích.

[reklama]

Mashinky jsou strategickou hrou s železniční dopravou. Titul tvořil více než 8 let český herní vývojář Honza Zelený. Cílem hry je vytvořit svoje železniční impérium na procedurálně generované mapě napříč 7 historickými epochami od období páry až po supermoderní magneticky nadnášené soupravy. Hra je unikátní symbiózou realistické grafiky a čtverečkovaného konstrukčního světa, to vše s pravidly připomínajícími deskové hry.

Hráč se na začátku každé mapy stává vlastníkem malé dopravní společnosti na začátku 20. století. Jeho úkolem je dovážet zboží a cestující pomocí plánování a stavění tratí ve složitém terénu, nakupování a vynalézání nových druhů lokomotiv, vagónů, staničních budov a železniční infrastruktury. Musí obstát proti ekonomickým pravidlům a vydělat co možná nejvíce převážením pasažérů do měst, nebo zboží mezi mnoha na sebe navazujícími odvětvími průmyslu.

Mashinky jsou v předběžném přístupu (rozpracovaná verze hry) od října 2018. Vydání plné verze je v plánu nejdříve na rok 2019-2020. Honza Zelený chce celkem 7 epoch, které přinesou období páry i blízkou budoucnost. Dále více než 21 různých navazujících průmyslových budov, více než 28 různých železničních lokomotiv, spoustu skriptovaných úkolů, rozsáhlou podporu modifikací nebo multiplayer a nové typy dopravních prostředků.

Mashinky se prodávají za necelých 600 korun pro PC. Hra obsahuje české titulky.


Zdroj: tisková zpráva

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře