Měsíční předplatné pro iOS a MacOS hry. Apple představil službu Apple Arcade s hrami bez skrytých poplatků a reklam

Během dnešní speciální konference představila společnost Apple novou službu Apple Arcade, která předplatitelům přináší více než 100 exkluzivních titulů pro iOS a MacOS.

Apple Arcade funguje na podobném modelu jako Netflix nebo HBO GO. Za měsíční předplatné získají hráči přístup k více než stovce titulů (prémiové i exkluzivní) pro mobilní zařízení iPhone a iPad, stejně jako pro Mac a Apple TV. Kdykoliv si z nabídky budete moci stáhnout hru a poté si ji zahrát bez nutnosti připojení k internetu. V nabízených hrách dokonce nebudou žádné mikrotransakce, jiné skryté poplatky nutné pro postup hrou, natož otravné reklamy.

[reklama]

Apple Arcade bude fungovat jako součást současného App Store, kde bude po spuštění speciální sekce Apple Arcade prezentující dostupné tituly. Momentálně jich bylo oznámeno jen několik, jednou z nejzajímavějších je Beyond the Steel Sky, pokračování kultovní sci-fi adventury Beneath a Steel Sky, které vytváří autoři původní hry. Druhý díl je zasazen do kyberpunkového, trojrozměrného světa a hlavním protagonistou je inženýr Robert Foster. Pak tu jsou nové tituly od legendárních tvůrců jako je Hironobu Sakaguchi, Ken Wong a Will Wright, a studií Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, LEGO, Mistwalker Corporation, SEGA, Snowman a další. Apple slibuje, že bude podporovat vývoj nových titulů pro svou službu.

Oznámené hry pro Apple Arcade: Mistwalker’s Fantasian, Beyond a Steel Sky, Sonic Racing, LEGO Brawls, Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm, Projection: First Light a Enter The Construct.

„App Store je největší a neúspěšnější herní platforma na světě. S příchodem Apple Arcade, první službou s předplatným pro mobily, desktopy a obývací pokoje, se na hry zaměřujeme ještě více. Spolupracujeme s některými z nejinovativnějších vývojářů her na světě, abychom vytvořili více než 100 nových a exkluzivních her, které lze hrát na zařízeních iPhone, iPad, Mac a Apple TV. Apple Arcade hry budou skvělé pro rodiny, respektovat soukromí uživatelů a nebudou mít reklamy a nebudou vyžadovat další nákupy. Myslíme si, že hráči všech věkových kategorií si zamilují Apple Arcade,“ řekl při oznámení Phil Schiller z Apple.

Předplatné Apple Arcade bude zahájeno na podzim letošního roku ve více než 150 regionech. Podrobnosti a cena budou oznámeny později.


Zdroje: oficiální přenos z tiskové konference

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře