Městská akce Sleeping Dogs vznikla ze zrušeného True Crime: Hong Kong

Sleeping Dogs, společně s Grand Theft Auto sérií jde o nejlepší městské akce. Věděli jste ale, že tahle hra s policistou v utajení v hlavní roli nemusela nikdy spatřit světlo světa? Původně totiž vznikala pod názvem True Crime: Hong Kong u Activisionu. Vývoj byl ale dlouhý, odkladů nespočet a vydavateli Call of Duty došla trpělivost s financováním a v roce 2011 vývoj odpískal. Toho využili japonští Square Enix, o šest měsíců později koupili práva a ve spolupráci se studiem United Front Games vytvořili vlastní verzi. Na trh dorazila pod názvem Sleeping Dogs o pouhý rok později.

YouTuber NeoGamer dnes sdílí gameplay záběry ze zrušené verze (thx dsogaming.com). Fanouškům Sleeping Dogs bude mnoho věcí povědomých. Obě hry si jsou dosti podobné a některé sekvence téměř identické, jen vyladěnější.

[reklama]

Hra Sleeping Dogs vyšla v roce 2012 na PC, PlayStation 3 a Xbox 360. V roce 2014 se objevila v Definitive Edition ještě jednou pro PC, PS4 a Xbox One. Hráč hraje za policistu v utajení Weie Shena. Wein se po 15 letech vrací ze Spojených států do rodného Hongkongu. Spolu se svým kamarádem Nazem chtějí rozjet drogový byznys. První obchod se nezdaří a po následné honičce s policajty je Wei i s Nazem zatčen a umístěn do policejní cely. Zde Wei potká svého kamaráda ze „staré školy“ Jackieho. Následně si Weie zavolá Detektiv Penquin. Nabídne mu ať pro něj pracuje. Wei souhlasí a postupem času pozná Winstona (později zastřelen na své vlastní svatbě) který se ho ujme a a bude ho brát za vlastního bratra. Wei prožije spoustu dobrodružství a opravdu hodně bitek, než se dopracuje na vrchol, kdy zabije muže, který stál za vraždou Winstona, Big Smile Leeho.

, , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře